Щоб закрити ФОП (фізособа-підприємця), потрібно здійснити 5 дій. Насамперед, слід звернутися до держреєстратора за місцем реєстрації та подати заяву про припинення підприємницької діяльності.
Про це повідомили у Державній податковій службі (ДПС). Там зазначили: другим кроком має стати подання відповідної звітності до податкової інспекції. Зокрема:
ФОПи на загальній системі оподаткування мають подати декларацію про майновий стан та доходи;
ФОПи-"спрощенці" (якіперебувають на спрощеній системі оподаткування) – декларацію платника єдиного податку.
"Також потрібно подати звіт з єдиного внеску. І декларацію з ПДВ (для платників)", – зазначили в ДПС.
Третій крок – проведення остаточних розрахунків з бюджетом. Для цього потрібно сплатити єдиний податок, а також ЄСВ за місяць, в якому подано заяву держреєстратору. Якщо не було сплачено податки та збори в попередніх періодах, їх також потрібно сплатити.
"Крок 4. Закрити поточні рахунки у банку. Щоб закрити рахунок, ФОП подає відповідну заяву в довільній формі", – розповіли в ДПС.
П'ятий крок – зняття з обліку у контрольних органах. У разі подання необхідної звітності та відсутності податкової заборгованості фізособа знімається з обліку в органах ДПС.
Питання РРО для "ФОПів" вирішено
Раніше голова парламентського Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев повідомив, що в Україні вже 70-80% "ФОПів" у сфері торгівлі встановили РРО (реєстратори розрахункових операцій). У зв'язку з чим дискусія про необхідність їх встановлення "вже вичерпала".
"Торгівля вже на 70-80% встановила РРО, дискусія про РРО вже себе вичерпала. Ми можемо дискутувати про щось, але зараз це питання вже вирішене", – резюмував він.
При цьому Гетманцев підкреслив: встановлення РРО є "елементарним інструментом податкового обліку для торгівлі". А тому повернення до обговорення необхідності в цьому є "безглуздістю".