Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Україна відпустить гривню у вільне плавання

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: гривня, фінанси

  Нещодавно МВФ схвалив нову програму фінансування України на понад 15 млрд дол. У її рамках уряду доведеться повернутися до гнучкого обмінного курсу.

  2035_1470992131_7a72d90f31f9fb52c5168c052d0361c8_650x410_1_650x410.jpg (40.12 Kb)


  Директор ЦЕС Гліб Вишлінський вважає, що швидше за все це станеться після війни.
  «Програму МВФ поділено на дві частини: одна до перемоги, в розумінні Фонду — до закінчення бойових дій, інша — після перемоги. І про будь-які зміни політики обмінного курсу йдеться у другій частині», — коментує експерт.

  Загалом політика обмінного курсу включає:
  повернення до гнучкого обмінного курсу;
  валютні інтервенції Нацбанку виключно для згладжування нестабільності;
  управління інфляцією через ставку НБУ (якщо прогнозована інфляція вища за цільовий рівень, то ставку треба підвищувати для її стримування і навпаки).
  Експерт каже, що Нацбанк може переглядати фіксований курс в бік підвищення чи зниження. Все залежить таких факторів, як інтенсивність бойових дій, міжнародна підтримка, стабільність «зернового коридору» тощо.

  Однак поки триває війна, про відмову від нього не йдеться.
  «НБУ та Міністерство фінансів України здійснюють досить обережну та грамотну політику. Фіксований курс довів свою ефективність, стримавши спекулятивні валютні коливання», — резюмує Гліб.
  Нагадаємо, у березні 2023 року середній курс продажу готівкового долара в Україні знизився на 3,4% до 38,55 гривень. Курс знизився до мінімуму з літа 2022 року.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як TikTok використовують для просування бізнесу Як TikTok використовують для просування бізнесу
Соціальна мережа TikTok – це потужний та відносно дешевий спосіб у залученні клієнтів для вашого бізнесу в Інтернеті.
Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд
Pulsar є відомим брендом у світі тепловізійних технологій, відомим своєю передовою продукцією для різних галузей, включаючи військове застосування, по...
Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес
Футбол не лише захоплююча гра, а й великий бізнес, який має значний економічний вплив на глобальному рівні. Цей спорт залучає мільйони людей як гравці...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми