В Україні продовжується прийом заявок на грошові виплати від ООН – по 6600 грн на особу. Це сума на три місяці, проте надходить вона одним платежем. Проте отримати таку фінансову підтримку можуть не всі, а лише переселенці та інші українці, які безпосередньо постраждали від війни.
Кошти надаються від Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН).
Хто може отримати 6600 грн від ООН – перелік
Насамперед необхідно, щоб щомісячний дохід на одного члена сім'ї не перевищував 5400 грн. Допомога не дадуть тим, хто вже отримував будь-які виплати від ООН та інших міжнародних організацій.
ВПО, які залишили колишнє місце проживання після 24 лютого 2022 року.
Українці, які не залишали будинки, але після 24 лютого постраждали від воєнних дій у певних регіонах (у липні це Дніпропетровська, Полтавська, Одеська, Запорізька, Кіровоградська, Черкаська, Харківська, Чернігівська, Сумська, Миколаївська, Херсонська області).
Люди, які через військові дії були змушені залишити свої будинки, але вже повернулися до постійного місця проживання (зокрема, і з-за кордону).
При цьому українці із зазначених категорій повинні також відповідати додатковим критеріям. Потрібно "проходити" хоча б по одному з таких пунктів:
сім'я, яка має лише одного з батьків з дітьми молодше 18 років або зі старими (55 років і старше);
сім'я, яку очолює один одинокий/кілька одиноких людей похилого віку (55 років і старше) з однією дитиною або кількома дітьми віком до 18 років;
сім'я з однією або декількома особами з інвалідністю або тяжкими захворюваннями;
прийомні сім'ї, які займаються дітьми (необхідне документальне підтвердження).
Куди звертатися за виплатою 6600 грн від ООН
Заявки приймаються у пунктах реєстрації благодійного фонду "Право на захист", який є партнером УВКБ ООН в Україні. Отримати консультацію та адресу найближчого такого пункту можна у Telegram-каналі або за номером 0 800 307 711.
Документи слід підготувати заздалегідь. Це повинні бути оригінали таких документів для кожного члена сім'ї:
паспорт чи інший документ, що засвідчує особу;
податковий номер (ІПН);
довідка ВПО (для переселенців);
банківська картка головного заявника (не єДопомога);
свідоцтва про народження дітей або документ, що засвідчує законну опіку над дитиною (за потреби);
посвідчення/медична довідка у разі інвалідності або хронічного захворювання (за потреби).
Чекати на розгляд заявки потрібно не менше місяця. Відповідь прийде у вигляді SMS-повідомлення. Однак, якщо минуло вже більше двох місяців, а виплати немає, потрібно повторно звернутися до пункту реєстрації.