США з початку повномасштабної війни надали Україні $66,2 млрд допомоги. З такою сумою Україна є беззаперечним лідером у списку отримувачів допомоги від США. Крім того, ця сума – рекорд із часів Другої світової війни та Плану Маршалла.
Ізраїль, який знаходиться на другому місці, отримав за цей час $8,6 млрд, що у 7,7 раза менше за допомогу Україні. Такі дані оприлюднив The Washington Post (WP). На третьому місці у рейтингу опинився Єгипет, якому США надали $3,4 млрд.
При цьому в загальній сумі американської допомоги Україні мілітарна допомога сягнула $43,1 млрд, тобто 65,11%. Більше половини військової допомоги ($23,5 млрд) склали зброя та військове обладнання.
На економічні потреби надійшло $20,5 млрд, це ще 30,97% загального фінансування. А на гуманітарні – виділили $2,6 млрд.
"Допомога Україні - це найбільший розмір фінансування від США з часів завершення Другої світової війни. Наприклад, витрати на План Маршала з поправкою на інфляцію склали близько $150 млрд протягом трьох років, які були розподілені між десятком держав", – прокоментував нардеп Данило Гетманцев ("Слуга народу").
Експерти розглядають цю підтримку як велику інвестицію в союзника США. "Це надзвичайні цифри", – сказав старший науковий співробітник Інституту Брукінгса Майкл О'Хенлон. За його словами, $66,2 здаються величезними порівняно з будь-якими іншими випадковими цифрами, такими як вартість Twitter ($44 млрд) або космічного телескопа Джеймса Вебба ($10 млрд).
Однак у той час, як США є провідним донором України, інші країни виділили набагато більший відсоток свого ВВП на допомогу Україні. Лідерами за цим показником є Естонія, Латвія, Литва та Польща. Тобто економічно можливості Штатів допомагати Україні навіть не близькі до вичерпання.