Індустрія та великий бізнес, Влада та політики Автор: RomanK Друкувати

Будівництво Керченська моста: в чому головні загрози для України

 • Джерело: inosmi.ru.  → Ключові теги: Керченський міст

  Україні зараз вкрай важливо відстояти свої права в міжнародних судах.

  2359_1474402674_maxresdefault.jpg (68.92 Kb)


  Головна загроза для економіки України від будівництва Керченського мосту полягає зовсім не в політичному аспекті. Йдеться, перш за все, про технічну сторону питання.

  По-перше, міст спроектований так, що він створює певні технічні обмеження на прохід суден по Керченській протоці з Чорного в Азовське море і навпаки. Як наслідок, погіршуються умови логістики для України. Так, розмір судів, їх тоннаж і т.д. визначаються технічними характеристиками моста, а саме - висотою прольоту.

  Саме з цих причин будівництво Керченського моста вплине на собівартість перевезень, адже він обмежує тоннаж судів. А це, відповідно, збільшує витрати підприємств, які експортують метал, головним чином - з українського Маріуполя, розміщених там металургійних комбінатів.

  Міністр інфраструктури Володимир Омелян говорив, зокрема, про те, що збитки виражаються у втратах вантажопотоку і, як наслідок, в недоотримання портових зборів. Так, згідно з прогнозами, порт Бердянськ до кінця поточного року недоотримає 206 тисяч доларів, а порт Маріуполь - 3,5 мільйона гривень. В цьому і полягає головний можливий економічний збиток для України.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Грудневий прогноз: нові платіжки за комуналку та дорога "заправка"

  Інший аспект даного питання - екологічний. Наші екологи стверджують, що будівництво моста завдає шкоди екології Азовського і Чорного морів. Ця проблема також вимагає ретельного вивчення.

  В цілому, озвучені вище суми не так критичні і великі, тут важливо інше. Будівництво моста має регулюватися відповідно до норм міжнародного права, а це дуже розвинена галузь права, що регулює питання, які стосуються питань доступу до портів, різних обмежень проходження суден та ін. Якщо, згідно з нормами міжнародного права і міжнародними конвенціями по судноплавству, права України в даному випадку порушуються і створюються умови, через які країна зазнає втрат, Київ повинен звертатися до суду і вимагати компенсацій.

  А політичні заяви із закликами до міжнародного співтовариства про збільшення тиску на Росію або введення додаткових санкцій проти РФ ні до чого не приведуть. Потрібно менше демагогії, менше політичних заяв - потрібно більше дій. Саме це зараз потрібно від українського уряду.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

У власників Huawei проблеми: сервіси Google перестануть підтримуватися У власників Huawei проблеми: сервіси Google перестануть підтримуватися
Компанія Google припиняє співпрацю з китайським виробником смартфонів Huawei після указу президента США Дональда Трампа про заборону на використання о...
Дизайн квартир, що популярно в 2019 році Дизайн квартир, що популярно в 2019 році
З кожним новим роком з'являються нові тенденції в дизайні інтер'єрів, які потрібно враховувати та навіть переглядати, аби ви могли оновлювати свій дім...
Asus припиняє виробництво планшетів Asus припиняє виробництво планшетів
Компанія Asus вирішила відмовитись від виробництва планшетів. Компанія вирішила не лише припинити виробництво, а й зупинити продажі планшетів ZenPad.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми