Індустрія та великий бізнес, Влада та політики Автор: RomanK Друкувати

Будівництво Керченська моста: в чому головні загрози для України

 • Джерело: inosmi.ru.  → Ключові теги: Керченський міст

  Україні зараз вкрай важливо відстояти свої права в міжнародних судах.

  2359_1474402674_maxresdefault.jpg (68.92 Kb)


  Головна загроза для економіки України від будівництва Керченського мосту полягає зовсім не в політичному аспекті. Йдеться, перш за все, про технічну сторону питання.

  По-перше, міст спроектований так, що він створює певні технічні обмеження на прохід суден по Керченській протоці з Чорного в Азовське море і навпаки. Як наслідок, погіршуються умови логістики для України. Так, розмір судів, їх тоннаж і т.д. визначаються технічними характеристиками моста, а саме - висотою прольоту.

  Саме з цих причин будівництво Керченського моста вплине на собівартість перевезень, адже він обмежує тоннаж судів. А це, відповідно, збільшує витрати підприємств, які експортують метал, головним чином - з українського Маріуполя, розміщених там металургійних комбінатів.

  Міністр інфраструктури Володимир Омелян говорив, зокрема, про те, що збитки виражаються у втратах вантажопотоку і, як наслідок, в недоотримання портових зборів. Так, згідно з прогнозами, порт Бердянськ до кінця поточного року недоотримає 206 тисяч доларів, а порт Маріуполь - 3,5 мільйона гривень. В цьому і полягає головний можливий економічний збиток для України.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Грудневий прогноз: нові платіжки за комуналку та дорога "заправка"

  Інший аспект даного питання - екологічний. Наші екологи стверджують, що будівництво моста завдає шкоди екології Азовського і Чорного морів. Ця проблема також вимагає ретельного вивчення.

  В цілому, озвучені вище суми не так критичні і великі, тут важливо інше. Будівництво моста має регулюватися відповідно до норм міжнародного права, а це дуже розвинена галузь права, що регулює питання, які стосуються питань доступу до портів, різних обмежень проходження суден та ін. Якщо, згідно з нормами міжнародного права і міжнародними конвенціями по судноплавству, права України в даному випадку порушуються і створюються умови, через які країна зазнає втрат, Київ повинен звертатися до суду і вимагати компенсацій.

  А політичні заяви із закликами до міжнародного співтовариства про збільшення тиску на Росію або введення додаткових санкцій проти РФ ні до чого не приведуть. Потрібно менше демагогії, менше політичних заяв - потрібно більше дій. Саме це зараз потрібно від українського уряду.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Анонсовано Xiaomi Mi Band 5: характеристики Анонсовано Xiaomi Mi Band 5: характеристики
Зараз у світі є дуже багато фітнес-браслетів, і в останні кілька років ці пристрої користуються небувалою популярністю у користувачів. На ринку найкра...
Google створить свою банківську картку Google створить свою банківську картку
ЗМІ повідомляють, що Google працює над власною банківською карткою, інтегрованою в платіжний сервіс Google Pay.
Google Chrome ввів нове оновлення Google Chrome ввів нове оновлення
Google оголосив, що незабаром почне попереджати користувачів Chrome про “небезпечні” завантаження, що є першим кроком у плані повного їх блокування.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми