На місці будівництва Кримського мосту знаходиться розлом земної кори, тому експлуатація споруди несе небезпеку для життя тисяч людей.
Таку думку висловила екс-член експертної Ради загальноросійського інституту екологічної експертизи “ЕкоЕкс” правозахисниця Олена Васильєва.
“Осідання конструкцій Кримського мосту буде продовжуватися, оскільки воно почалося саме в місці розлому земної кори, про що фахівці попереджали не раз. Зрушення земної кори зупинити в якомусь місці просто неможливо. І дна в цьому місці розлому немає. Геологи неодноразово намагалися заміряти глибину цього розлому і не змогли цього зробити ніякими сучасними пристроями”, – пояснила Васильєва.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ціна на борщовий набір подолала "психологічну відмітку"
Правозахисниця також підкреслила, що будівництво ведеться в сейсмічно нестійкій зоні, де неможливо передбачити час і силу підземних поштовхів.
“Також на зрушення впливають підводні течії, а в місці осідань ці підводні течії найбільші в осінньо-весняний час, ну і льодохід. Ну і варто розуміти, що задане інженерами початкове навантаження вже збільшено майже на 20 тонн”, – додала експерт.
“Пройде небагато часу, і всі ці конструкції стануть непридатними. Можливо, в якійсь частині міст простоїть довше, в якійсь менше. Це залежить виключно від вулканічних процесів і сюрпризів, які піднесе природа. До експлуатації цей міст допускати в жодному разі не можна, оскільки це величезний ризик для тисяч життів людей, які в момент непередбаченої аварії можуть опинитися на цьому мосту”, – зазначила Васильєва.