Гірничо-металургійна група Метінвест зацікавлена у налагодженні партнерства з іншими компаніями або придбанні нових активів з метою заміщення своїх підприємств, що знаходяться на тимчасово непідконтрольній Україні території, управління якими акціонери втратили в березні 2017 року.
Про це повідомило агентство Bloomberg з посиланням на інтерв’ю генерального директора компанії Юрія Риженкова, передає Інтерфакс-Україна.
Агентство передає, що Метінвест має намір замістити металургійні та вугільні активи, захоплені бойовиками більше року тому.
При цьому Риженков зазначив, що група зацікавлена у виробництві напівфабрикатів або сировини в Україні та виробництві готової продукції в країнах-кінцевих споживачах, нагадавши, що в квітні компанія завершила реструктуризацію боргу і може зосередитися на розвитку бізнесу.
“Ми втратили контроль над цими активами в березні 2017 року – понад рік тому, і відтоді у нас не було жодних стосунків з цими активами або будь-яких контактів з цими активами, ми навіть не знаємо, що там відбувається. Тепер ми шукаємо якесь партнерство, СП чи злиття і поглинання. Ми також шукаємо деякі вугільні активи, бажано на місцях в Україні”, – сказав гендиректор.
Крім того, Риженков зазначив, що в короткостроковій перспективі компанія отримає переваги від запровадження адміністрацією президента США мит на сталь, але ці заходи в довгостроковій перспективі зашкодять компанії, якщо ЄС ухвалить відповідні заходи.
Відзначається, що Метінвест в США, в основному, постачає чавун, який використовується сталеливарними підприємствами, і ця продукція потрібна в США. Але Метінвест продає сталеві напівфабрикати в ЄС, і в разі підвищення імпортних тарифів у Європі це позначиться і на постачанні групи.
“Ми трохи стурбовані заходами, які будуть впроваджені на інших ринках, особливо в Європейському союзі, де ми є одним з найбільших гравців”, – сказав Риженков.
При цьому він додав, що відповідні заходи завдадуть шкоди світовій економіці та економіці США і спричинять “спіраль” інфляції.