Нерухомість та земля, Податки та законодавство Автор: RomanK Друкувати

Юрист пояснив, чи можна приватизувати підвальне приміщення

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: приватизація, законодавство

    Чи можна обмежити доступ до приміщень загального користування в будинку.

    6159_photo.jpg (79.21 Kb)

    "У нашому будинку немає ОСББ, але ініціативна група мешканців вирішила за свої гроші переобладнати частину одного з підвалів, в якому раніше жили бомжі, в місце для безоплатного зберігання велосипедів та ін. безпечного майна, наприклад, будматеріалів. Ми за свої гроші встановили броньовані двері, врізали замок. Один ключ дали представникам жЕКу, так як там проходять комунікації – холодна і гаряча вода. Чи можемо ми оформити право власності або безкоштовної безстрокової оренди на цей підвал, і куди нам звертатися?" – Олексій Л., м. Київ.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Популярність і ціни на хліб в Україні та світі

    Відповідає Оксана Мардак, помічник адвоката АК "Чевгуз і партнери":

    "Вичерпну відповідь на ваше запитання дає рішення Конституційного суду України №4 від 02.03.2004 р, в якому зазначено: "допоміжні приміщення (підвали, сараї, кладовки, горища, колясочні і т. п.) передаються безоплатно у спільну власність громадян одночасно з приватизацією ними квартир (кімнат у квартирах) багатоквартирних будинків. Підтвердження права власності на допоміжні приміщення не потребує здійснення додаткових дій, зокрема створення ОСББ, вступу до нього. Власник (власники) неприватизованих квартир багатоквартирного будинку є співвласником (співвласниками) допоміжних приміщень нарівні з власниками приватизованих квартир".

    Крім цього, згідно зі ст. 382 ГК України всі власники квартир і нежилих приміщень в багатоквартирному будинку є співвласниками на праві спільної сумісної власності спільного майна багатоквартирного будинку. Спільним майном багатоквартирного будинку є приміщення загального користування (в тому числі допоміжні). А право спільної сумісної власності передбачає розпорядження спільним майном за згодою всіх співвласників.

    Підвал у вашому будинку є допоміжним приміщенням, оскільки в ньому знаходяться комунікації, без доступу до яких експлуатація житлового будинку неможлива. Незалежно від створення ОСББ всі власники квартир будинку є співвласниками даного підвалу, що засвідчується свідоцтвом про право власності на квартиру і не вимагає здійснення інших юридичних дій (приватизації або оренди). Використання підвалу можливе тільки за згодою всіх співвласників".



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Не The Ukrainians: Анонсовано ще одну українську альтернативу Не The Ukrainians: Анонсовано ще одну українську альтернативу "Вконтакте"
Частина творців соціальної мережі Ukrainians, яка припинила існування на початку вересня, оголосили про створення нової соцмережі ЄСВОЄ.
Apple дав імена новим смартфонам  Apple дав імена новим смартфонам
Раніше вважалося, що компанія Apple не буде зраджувати традиціям і назве нові гаджети: iPhone 7s, iPhone 7s Plus та iPhone 8, але отримані дані свідча...
Найвисокооплачуваніші актори Голлівуду - рейтинг Найвисокооплачуваніші актори Голлівуду - рейтинг
Forbes назвав найвикосокооплачуванішого актора 2017 року. Це Марк Уолберг, який знявся у фільмах "Здрастуй, тату, Новий рік! 2" і "Трансформери: Остан...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми