Нерухомість та земля Автор: RomanK Друкувати

Ринок новобудов почав "завмирати"

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: нерухомість

    Люди не можуть собі дозволити покупку житла, але забудовники придумують доступні варіанти.

    0908_gostinki_1_2_jpg_pagespeed_ce_zxkfnxk0g6.jpg (41.69 Kb)

    Обсяг введеного в експлуатацію житла в Україні в 2016 році склав, відповідно до офіційної статистики, трохи більше дев'яти мільйонів квадратних метрів і є найнижчим показником за останні шість років. Примітно, що цей показник навіть нижче 2014-2015 років, коли Держстат перестав враховувати Крим і зону бойових дій на Донбасі.

    Головною причиною скорочення темпів будівництва житла, на думку експертів, є зниження доходів населення і скорочення попиту на нерухомість.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як добре заробляти на оренді житла

    "У порівнянні з 2008 роком, коли був пік цін, вартість житла в доларах упала в півтора рази. Ті квадратні метри, які раніше коштували 1,5 тисячі доларів, зараз продаються по 1 тисячі доларів. Однак статки людей впали ще більше – в три рази, тому попит на житло також зменшується", – пояснив генеральний директор будівельної компанії Микола Толмачов.

    Середня зарплата українців зараз становить 6,5 тисячі гривень. Вартість одного квадратного метра житла в столиці в середньому становить 22 тисячі гривень, а в регіонах – 10-20 тисяч гривень.

    Учасники ринку не розраховують на активізацію попиту в найближчому майбутньому.
    "Вважається, що нормальний попит на житло може бути, коли пересічний робітник має місячну зарплату на рівні вартості одного квадратного метра житла. Але якщо середня зарплата становить в п'ять разів меншу суму, то людина не зможе накопичити на квартиру", – говорить Толмачов.

    АЛЬТЕРНАТИВИ. У такій ситуації забудовники почали створювати нові формати житла, які є більш доступними для українців.
    "На ринку з'являються "смарт-квартири". Це дуже невеликі квартири, які тим не менше спроектовані так, щоб в них було комфортно жити. Вони починають користуватися все більшим попитом, оскільки людина за порівняно невелику суму може отримати власне житло", – розповів виконавчий директор Конфедерації будівельників України Віталій Грусевич.

    Метраж таких квартир складає 20 – 25 квадратів, а ціна – від 10 тисяч доларів. Таке житло відрізняється меншими витратами на оплату комунальних послуг через меншого розміру приміщення.

    Крім того, в Україні з'являються нові варіанти фінансування покупки житла. Іпотечне кредитування вже який рік залишається недоступним, так як банки поки не ризикують видавати гроші на тривалі терміни. За оцінками учасників ринку, зараз частка купленого в кредит житла не перевищує 5%. Тому банки починають пропонувати альтернативу класичному кредитуванню – фінансовий лізинг. Фактично це оренда житла з поступовим його викупом.

    "Клієнт шукає той об'єкт, який йому цікавий, банк викуповує його, а потім передає в лізинг. Клієнт досить вільно може вийти з цієї угоди, якщо йому, наприклад, буде необхідно змінити місце проживання", – говорить заступник голови ТАСкомбанк Олексій Беров.
    Щомісячна вартість такого лізингу коштує майже стільки ж, як і оренда житла.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000 Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000
Ласкаво просимо в захоплюючий світ пасивного доходу! Якщо ви шукали спосіб легко заробити гроші, насолоджуючись вільним часом, не шукайте далі. Сьогод...
Натяжные потолки: идеальное решение для вашего дома Натяжные потолки: идеальное решение для вашего дома
Натяжные потолки — это современное и практичное решение для обновления интерьера вашего дома. Они представляют собой полотно, натянутое на металлическ...
Венчур білдер CLUST виводить бренд вітамінів Perla Helsa на ринок Польщі Венчур білдер CLUST виводить бренд вітамінів Perla Helsa на ринок Польщі
Венчур білдер CLUST оголосив про співпрацю з відомим українським брендом вітамінів і дієтичних добавок Perla Helsa та вихід на ринок Польщі. Тестувати...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми