Нерухомість та земля Автор: RomanK Друкувати

Новобудови під Києвом: названо головні небезпеки

 • Джерело: Mind.ua.  → Ключові теги: нерухомість

  За останні шість років стрімко зросла кількість жителів Київської області. Найбільше, 7300 осіб переїхали до Ірпеня. 5700 — до Броварів, 4500 — до Бучі і 3300 — до Борисполя.

  1265_1473592928_1112.jpg (39.31 Kb)


  Однак за даними незалежних експертів, населення Ірпеня збільшилося з 39 000 на 2008 рік до 83 000 – у 2017-му. Водночас кількість жителів села Петропавлівська Борщагівка за декілька років зросла вп'ятеро – з 2000 до 10 000 осіб. Такій тенденції сприяють забудовники. Вони пропонують широкий вибір житла за відносно низькою ціною.

  За даними "Альянс-Новобуд", станом на травень 2017-го в області зводилося 287 житлових комплексів. Це практично дорівнювало кількості споруджуваних на той момент комплексів у самій столиці. Однак, якщо в Києві вартість квадратного метра в будинках на околицях міста стартує від 19 000–20 000 грн за кв м, то у передмістях – з 10 000–12 000 грн.

  "Коли три роки тому купив житло у Білогородці, шлях до Великої Окружної на автомобілі займав 10–15 хвилин. Зараз же дорожній затор розпочинається в центрі села Софіївська Борщагівка. Тягнеться 2–3 кілометри. Тепер на дорогу витрачаю 40 хвилин", - розповідає житель Білогородки Денис.

  Забудовники запрошують потенційних клієнтів на перегляди житла в середині дня. Тоді трафік на дорогах мінімальний.

  "Обсяги будівництва постійно зростають. Якщо зараз жителі Ірпеня або Броварів змушені стояти в заторах по 30–40 хвилин, то через 3–4 роки вони будуть кілька годин добиратися до столиці", – прогнозує директор з маркетингу та продажу ЖК RiverStone Ангеліна Деревльова.

  Унаслідок зростання чисельності населення передмість і небажання місцевої влади зводити нові об'єкти інфраструктури, існуючі державні дитячі сади і школи катастрофічно переповнені. Так, у Петропавлівській або Софіївській Борщагівці місцеві жителі стають у чергу в дитячий садок одразу після народження дитини.

  Водночас поява приватних дошкільних і шкільних закладів не вирішує проблеми. По-перше, вартість послуг приватних дитсадків та шкіл стартує з 7000–10 000 грн. По-друге, навіть приватних закладів поки катастрофічно не вистачає. Так, в одній з шкіл у передмісті столиці, де навчання коштує $800 на місяць, всі місця зайняті.

  Крім цього, у передмісті існує проблема з підключенням будинків до каналізації. Адже потужність колекторів не розрахована на таке число жителів. Фекалії скидаються до септиків, які необхідно постійно відкачувати. Це збільшує вартість обслуговування квартир. З часом вигрібні ями можуть переповнюватися і забруднювати місцеві водойми і ґрунтові води.

  "Забудовники багатьох приміських комплексів стверджують, що їхні будинки підключені до артезіанських свердловин, які постачають жителям чисту питну воду. А хто обслуговуватиме дорогий насос, встановлений у свердловині? Чи вистачить заповнення води, коли комплекс заселять повністю? Адже в деяких будинках мешканці верхніх поверхів у години пік очікують, поки умиються мешканці нижніх поверхів. Води на всіх не вистачає", - каже Ангеліна Деревльова.

  У передмісті часто трапляються перебої з енергопостачанням. Під час яких жителі деяких висоток залишаються без води. Адже насоси працюють від електрики.

  Крім перерахованих, у передмісті існує проблема з медичним обслуговуванням. Так, жителів Петропавлівської та Софіївської Борщагівки, Святопетрівського і Білогородки обслуговують державні медустанови Боярки. Відстань до них може перевищувати 10 км.

  "Містобудівне законодавство тією чи іншою мірою порушують багато забудовників. Однак за кількістю порушень і їхньою тяжкістю однозначно лідирують компанії, що працюють у передмістях Києва. Наприклад, у Вишневому багато висотних будинків зводиться на землі для індивідуального будівництва. А в Софіївській Борщагівці є комплекси із заниженою категорією будівництва", – підсумовує юрист-консультант із нерухомості Іван Кудояр.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Рейтинг найпопулярніших браузерів у світі Рейтинг найпопулярніших браузерів у світі
Найпопулярніший мобільний браузер Google Chrome. Ним користують майже 55% осіб.
Apple та Samsung знайшли компроміс у патентній війні Apple та Samsung знайшли компроміс у патентній війні
Сума виплат за порушення патентів навряд чи вплине на чистий прибуток компаній.
Google анонсував створення власного месенджера Google анонсував створення власного месенджера
Компанія Google працює над створенням нового месенджера Chat, який замінить стандартні СМС на пристроях Android.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми