Нерухомість та земля, Сільське господарство та промисловість, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Експерти прогнозують значний ріст цін на землю у 2024-му

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: ціна на землю

    Нагадаємо, ринок землі в Україні запрацював 1 липня 2021 року. Утім, його робота припинилася з повномасштабним вторгненням росії 24 лютого 2022-го. Перезапуск ринку відбувся тільки в червні разом з відновленням роботи реєстрів.

    9916_1470992131_7a72d90f31f9fb52c5168c052d0361c8_650x410_1_650x410.jpg (40.12 Kb)

    До 31 грудня 2023 року купувати землю могли виключно фізичні особи — громадяни України з лімітом 100 га на одну людину.

    З 1 січня 2024-го таке право отримали також і вітчизняні юридичні особи. Ліміт власності ж зріс до 10 тис. га. За офіційною статистикою сьогодні жодна особа — ні фізична, ні юридична — не утримує в одних руках такий обсяг земл

    Українці не готові віддавати землю задешево

    Генеральний директор компанії «Доброзем» Роман Барало в питанні вартості сільськогосподарської землі пропонує спиратися на досвід країн, де ринок землі стартував раніше, ніж в Україні, наприклад Польщі та Чехії.

    «У Польщі 2004 року цінова політика за 1 га землі була на рівні 1 543 євро, а вже 2020 року зросла до 11 200 євро за 1 гектар. У Чехії в 2007 році - 1 867 євро, а 2020 року — 8 500 євро.

    Враховуючи це, ми чітко розуміємо, що тенденція на здорожчання сільськогосподарської землі є і буде надалі. Але в нашій країні зараз присутній фактор стримування — війна: частина земель перебуває під окупацією, частина — замінована. Ці думки приходять у голови потенційним інвесторам, це і є одна з причин відсутності ажіотажу.

    Проте, мій прогноз, що в 2024 році ціна на землю зросте на 50−60%, і вагомим поштовхом стане саме той момент, коли юридичні особи почнуть інвестувати в землю. Виходячи зі статистики продажів нашої компанії «Доброзем», ми бачимо, що фактично з відкриттям ринку землі вартість 1 гектара здорожчала на 18−25% навіть під час війни", — розповів він.

    Земля — не Bitcoin

    Комерційний директор компанії Твоє Коло Єгор Лісничий звертає увагу, що земля — не Bitcoin:

    «Тут не існує і не може бути такої волатильності, як на ринку криптовалют, де одна новина здатна за день підняти курс ледь не на 100%, а на завтра інша новина — на 150% скинути вниз.

    Ринок землі працює з довгими договорами оренди, це великий бізнес, розрахований на десятиріччя, тут не існує великих ризиків, але й немає різкого зростання вартості, яке можна розігнати одним твітом, хай навіть від самого Ілона Маска.

    Другий етап щойно розпочався, минув лише місяць, половину якого нотаріат, бізнес, інвестори взагалі перебували у відпустках. Попит і кількість угод будуть збільшуватись поступово. Пам’ятаймо, що можливість придбати землю на юридичну особу, не означає обов’язок або бажання цю землю продати. Українці історично дуже прив’язані до землі, розуміють її цінність і точно не готові віддавати задешево. Що ми можемо констатувати вже зараз:

    на підставі угод, що вже відбулися, юридичні особи готові платити на 43% більше за землю у порівнянні з «фізиками»;
    у 2023 році земля в центральних регіонах зросла до 15% у доларах США;
    аналітики прогнозують, і в компанії «Твоє Коло» також схиляються до таких показників, зростання вартості до 40% протягом найближчих двох років.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми