Новини Автор: admin Друкувати

Лещинський Віктор: Чи є причина створювати паніку через ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності»?

 • Джерело: businessua.com.

  Віктор Лещинський: Чи варто панікувати будівельним компаніям через ЗУ № 1817-VIII

  ЗУ № 1817-VIII: панікувати чи радіти? - Віктор Лещинський

  10 червня цього року вступив у силу Закон України № 1817-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо вдосконалення містобудівної діяльності». Постійно співпрацюючи з інвесторами та забудовниками як в столиці, так і в регіонах, зрозумів, що багато «гравців» будівельного ринку, які до 10 червня практикували будівництво об’єктів III-ї категорії, не розуміють як і яким чином їм формувати пакети своїх документів на здачу у дозвільні органи для отримання дозволу на початок будівництва та введення об’єкту в експлуатацію.


  За декілька тижнів до вступу в дію цього Закону більшість інвесторів та будівельників, які будували по III-й категорії, різко почали готувати всі документи для введення в експлуатацію своїх об’єктів або для того, щоб почати виробляти документи для початку будівництва. Оскільки вони просто не розуміють, що буде відбуватись після 10-го червня. Не усвідомлюючи процесу, люди почали глобальну паніку, хоча державні структури разом з багатьма провідними інститутами провели досить велику кількість круглих столів, конференцій, семінарів, пояснюючи, як і яким чином будуть змінені правила збору вихідних даних проектування та будівництва. Ніякої паніки не повинно бути. Це – планомірний перехід від тих умов подачі дозвільних документів, які були, у більш чітко сформовані пакети документів, щоб майбутні об’єкти були перевірені і відповідали будівельним нормам та стандартам.

  На сьогодні, є об’єкти, які не отримали ще дозволу на будівництво у зв’язку з тим, що категорії складності припиняють своє існуванні і залишаються класи наслідків. Тепер I-II категорії складності – це клас наслідків СС-1 (індивідуальні житлові будівлі, будинки садибного типу, невеликі комерційні об’єкти, гаражі тощо). Якщо говорити про найбільш велику долю об’єктів, які раніше відносились до III-ї категорії, то вони разом з IV-ю категорією попадають в клас наслідків СС-2. А V-а категорія залишається в СС-3. Тобто III-я категорія отримала статус СС-2 і ніякого переполоху через це не повинно виникати. Відтепер, інвестор, підрядник та замовник повинні чітко зрозуміти: прийшов час з самого початку підходити до формування документації правильно. Спершу вони мають отримати документи містобудівних умов обмежень, зібрати усі вихідні дані та отримати технічні умови на майбутній об’єкт, провести комплексне проектування всіх розділів проекту, пройти експертизу на об’єкт будівництва і лише після цього подати всі документи в ДАБІ та отримати дозвіл на будівництво об’єкту. Можливо, деякі не хочуть цього сприймати, адже їх більше влаштовував декларативний спосіб подачі документів на III-ю категорію класу СС-2. Оскільки був встановлений різний порядок оформлення дозвільної документації. Наприклад, об’єкти із середнім класом відповідальності можна було розпочинати будувати як за декларативним, так і за дозвільним принципом. Це створило простір для зловживань та будівельних афер з боку недобросовісних забудовників. Але чим швидше люди зрозуміють: те, що було вчора, уже не буде завтра, тим швидше і спокійніше вони будуть проходити завтрашні випробовування у будівельній галузі.

  На мою думку, більшість проектних організацій якнайшвидше повинні підняти кваліфікаційний рівень проектних рішень і продуктів, які вони видають. Експертним організаціям треба буде більш детально перевіряти документи, які подає замовник на перевірку. Після цих змін у найбільш виграшній позиції залишаються ті, хто і до прийняття зазначеного Закону будували об’єкти IV-V-ї категорії, отримуючи всі дозволи і проходячи всі етапи, необхідні для початку будівництва, самого будівництва та введення його в експлуатацію.

  Якщо говорити про об’єкти, які почали будуватись по декларативному методу і мали III-ю категорію складності, то їм потрібно впорядкувати проектну документацію, зібрати всі технічні умови від комунальних організацій (облводоканал, обленерго і облгазу) та виконати всі приписи, вказані в їх містобудівних умовах обмежень. Після цього пройти комплексну експертизу і переконатись у тому, що після формування всього пакету документів та виконавчої документації їм нічого не буде перешкоджати в ході будівництва, а потім і здати свій об’єкт в експлуатацію. Я вважаю, що це потрібно робити заздалегідь, провівши ряд консультацій з тими ж проектними й експертними організаціями та підготувавшись до планової роботи. Прийнятий Закон №1817-VIII має зменшити кількість незаконних будівництв. Адже великі житлові комплекси, будинки, бізнес- та розважальні комплекси тепер будуть зводитися виключно при наявності повного пакету дозвільної документації. Таким чином, будуть забезпечені чесні і прозорі умови для суб'єктів будівельного ринку.

  Віктор Лещинський, віце-президент Академії будівництва України

  м. Київ, вул. Євгена Сверстюка, 23

  Академія будівництва України

  тел.:044-592-22-00  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Рейтинг найдорожчих брендів світу Рейтинг найдорожчих брендів світу
У агентства Kantar Millward Brown вийшов щорічний рейтинг найдорожчих брендів світу – BrandZ Top 100 2020. У списку вперше з’явився TikTok, обігнавши ...
Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій
Як підняти собі настрій? В час пандемії коронавірусу, як показують соціальні дослідження, рівень щастя в українців різко впав, а все тому, що від нас ...
Sony анонсувала продажі PlayStation 5 Sony анонсувала продажі PlayStation 5
Японська компанія Sony презентувала ігрову консоль нового покоління PlayStation 5.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми