Новини Автор: admin Друкувати

Як підняти мотивацію співробітників у кризу, якщо грошей все менше

 • Джерело: businessua.com.  → Ключові теги: мотивація

  Замкнене коло: співробітники не мають мотивації, вони працюють неефективно і не дають результату. Здається, що підвищення зарплати допоможе підняти їхній бойовий дух: але якщо команда не має результатів — компанія не має грошей. Підняти зарплатню та виплатити смачні бонуси не виходить. Але грошова мотивація допомагає лише на коротких дистанціях. Поділюсь з вами покроковим планом, який допоможе мотивувати співробітників, навіть якщо компанія переживає нелегкі часи.

  screenshot_6.png (468.41 Kb)

  Види мотивації

  Я визначив для себе два види мотивації — високу та низьку. І вмілий керівник уміє підіймати співробітників за цією шкалою.

  Спочатку людина приходить до вас, бо їй потрібні гроші, вона згодна на будь-яку роботу. Поки що вона на низькому рівні мотивації. Вона професіонал, тому першокласно справляється зі своїми обов'язками, але поки що не дуже мотивована цілями та компанії. Проте її рівень мотивації підвищується. Дізнаючись про продукт і стратегію більше, вона змінює свою думку. Розуміє. що хоче робити все для розвитку бізнесу, щастя клієнтів — просто пишається своєю роботою.

  Навіщо прокачувати мотивацію

  Співробітники з високим рівнем мотивації можуть розв'язати будь-яку проблему, підходячи до цього творчо. Якщо рівень мотивації низький, людина мислить категорією «а що мені за це буде?». Вона навряд чи погодиться їздити в офіс на інший кінець міста, навіть заради масштабних цілей. Мені важко працювати з тими, кого цікавлять лише гроші та особиста вигода.

  Звісно, ​​неправильно, якщо співробітник думає лише про «високий», повністю ігноруючи аспект зарплати та умов роботи. Саме тому важливими є обидві складові.

  Чому потрібно спілкуватися

  Коли моя компанія виросла, я звернув увагу на такий момент. Була група людей, які працювали практично від початку, близько зі мною спілкувалися. Навіть якщо в них не вистачало компетенцій, вони швидко навчалися — через високу мотивацію. А серед людей, які прийшли до компанії вже після розширення, був невеликий відсоток із високою мотивацією.

  Я зрозумів причину: зі «старичками» я багато часу спілкувався безпосередньо, мозокштурмив, постійно розповідав про цілі та плани. Тому вирощування мотивації — це один з обов'язків керівника.

  Під час кризи

  Під час кризи все заважає вам прокачувати мотивацію: погані новини, емоційна нестабільність, проблеми та навіть фізичні загрози. Та й самі керівники не роботи, які постійно налаштовані на позитив. Але незважаючи ні на що, їм потрібно підіймати бойовий дух команди: це один з обов'язків управлінців.

  Ось план того, як ми стабілізували та підіймали мотивацію нашої команди у кризу. Але перша умова — самому начальнику треба перевести фокус на роботу, відкинувши зовнішні чинники.

  Крок 1. Ідеологія компанії
  У моїй компанії визначені цілі та місія, тому нам потрібно було лише нагадати про неї співробітникам. Але якщо ви поки не визначили, куди йдете, чого хочете досягти та як вплинути на світ, зробіть це.

  Документ із цілями та задумами компанії я вперше створив та презентував у грудні 2008 року — 14 років тому, і він залишався незмінним. Але через поточні події у світі ми змінили глобальну стратегію, а тому вперше з 2008 року оновили наші цілі та задуми. Ми попросили всіх співробітників ознайомитись з ними, а служба персоналу це проконтролювала. Деякі співробітники вирішили залишити компанію, тому що більше не згодні з її цілями та задумами — вважаю, що це нормально та правильно.

  Крок 2. Що вам заважає і як це подолати
  На шляху реалізації вашої мети є бар'єри — це не лише криза, а й конкуренція. Це потрібно для того, щоб залагоджувати заперечення співробітників під час прокачування мотивації. Коли ви просуватимете їм цілі, вони напевно згадають про бар'єри. Якщо складете план, все пройде успішно. Зверніть увагу: бар'єри можуть змінюватися, адже під час кризи багато йде не за планом.

  Ми склали список усіх проєктів, що йшли у нашому бізнесі. Навіть якщо деякі з них тривали вже довго, і ми не звертали на них належної уваги. Додали також всі ідеї щодо вдосконалення продуктів, розширення лінійки. Від усього неактуального відмовилися, а за деякими проєктами прискорили роботу. У результаті ми змогли підняти продажі. Зараз змінили умови купівлі продукту і можемо надавати наш продукт клієнтам, які раніше не були кваліфікованими на наші послуги.

  Це відбилося на рівні мотивації відділу продажів — здобуваючи перемоги, вони хочуть працювати ще більше. Ще ми ділимося хорошими новинами з продажу у корпоративному чаті компанії. І коли інші співробітники бачать, що продаж та дохід зростають — це їх мотивує.

  Крок 3. Поговоріть зі співробітниками
  Виступіть на загальних зборах персоналу: розкажіть або нагадайте співробітникам про ваші плани на майбутнє, про виклики і як ви з ними справлятиметеся. Дайте відповідь на запитання вашої команди.

  Через те, що у мене велика компанія та багато підрозділів, то я записав для всіх співробітників кілька відеозвернень. Я презентував стратегію топ-менеджерам підрозділів, щоб вони могли відповісти на всі запитання працівників.

  Крок 4. Нагадуйте про цілі
  Поговорити із командою один раз недостатньо. Перебуваючи в рутині, співробітники збиваються з пріоритетів, під час кризи поразки трапляються набагато частіше за перемоги. Постійно спілкуйтеся зі співробітниками та націлюйте їх.

  Я давно вже не обіймаю посаду директора у своїх підрозділах, безпосередньо спілкуюсь лише з топами. Тому щонайменше раз на 3 місяці проводжу вебінар для всіх співробітників мережі. На ньому розповідаю про цілі компанії, який внесок було зроблено з останньої зустрічі, куди ми йдемо і що робитимемо найближчим часом. Регулярно прокачують мотивацію співробітників директора на загальних зборах персоналу.

  Висновок
  Мета моєї компанії — допомагати людям бізнесу зростати, підвищувати ефективність та формувати сильні команди. Зараз мені нелегко просувати її — війна та криза впливають на кожного з нас, життя практично кожного співробітника змінилося. І це відвертає увагу команди від мети, співробітники навіть починають сумніватися, чи вона актуальна. Деякі бізнеси під час кризи навіть починають розбудову та змінюють нішу.

  Але лише цілі допоможуть повернути співробітників на високий рівень мотивації та підвищити ефективність. І чим складніша ситуація в бізнесі, тим частіше потрібно про них говорити.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як обирають коледж для подальшого навчання? Як обирають коледж для подальшого навчання?
Останніми роками спеціальність "Психологія" стає все більш популярною серед абітурієнтів, які обирають коледж психології для подальшого навчання. Ця т...
Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить? Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить?
Современные путешественники все чаще обращаются к Интернет-магазинам для покупки туристического снаряжения. Это неудивительно, ведь Интернет предостав...
Як працює реклама у Telegram? Як працює реклама у Telegram?
Реклама у Telegram стає дедалі популярнішою завдяки унікальним можливостям платформи. Ось ключові аспекти роботи реклами в цьому месенджері.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми