Податки та законодавство, Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Порошенко підписав два закони для підприємців

 • Джерело: interfax.com.ua.  → Ключові теги: Порошенко, податки, бізнес, зарплата

  Президент Петро Порошенко підписав закон №5130 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України”, який з ініціативи уряду з 1 січня 2017 року підвищує мінімальну заробітну плату (м.з.п.) в Україні вдвічі – до 3200 грн в місяць.

  2442_1462383632_142873_porosh.jpg (67.46 Kb)


  Відповідна інформація розміщена на сайті Верховної Ради.

  Закон також розширив повноваження органів влади, в тому числі органів місцевого самоврядування, щодо перевірок виплати зарплати на підприємствах, посиливши відповідальність роботодавців.

  Експерти групи “Податкова і бюджетна реформа” реанімаційному пакету реформ (РПР) просили президента застосувати право вето до цього закону, так як окремі його норми суттєво погіршують умови ведення підприємницької діяльності і були прийняті без належного публічного обговорення.

  “Закон містить небезпечну норму, яка застосовується до фізичних осіб-підприємців та осіб, що здійснюють незалежну професійну діяльність: необхідність сплати ЄСВ (єдиний соціальний внесок – ред.) на рівні мінімального страхового внеску (з урахуванням нової м.з.п. – 704 грн ) навіть при відсутності господарської діяльності і, відповідно, доходу “, – зазначали експерти РПР.

  Експерти наполягали, що така норма є контрпродуктивною, оскільки її реалізація призведе до масового припинення діяльності ФОП і погіршення умов для тих, хто веде підприємницьку діяльність епізодично або тимчасово припинив її під впливом несприятливих обставин.

  “По-друге, закон надає право органам місцевого самоврядування виступати з ініціативою перевірок бізнесу, організовувати їх проведення, а при здійсненні повноважень у сфері контролю за дотриманням законодавства про працю та зайнятість населення самостійно проводити перевірки підприємств, установ та організацій, які не перебувають у комунальній власності, а також фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників “, – вказували експерти РПР. На їхню думку, така норма посилить репресії проти бізнесу, особливо малого.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мінфін розповів приємну деталь нової "мінімалки"

  Вони прогнозували, що відповідна норма буде сприяти реалізації небезпечного наслідки недавнього підвищення мінімальної заробітної плати, а саме – зменшення реальної зайнятості.

  Однак прем’єр Володимир Гройсман у вівторок попередив роботодавців про необхідність суворо дотримуватися норм нового закону. “Виявлена розбіжність в тому, що людина працює повний робочий день, а оформлений як на неповний, буде каратися штрафом у сотні тисяч гривень. За недопуск відповідальних осіб на підприємство для здійснення перевірки також передбачені штрафні санкції”, – заявив він.

  Прем’єр повідомив, що доручив віце-прем’єру Павлу Розенко провести в грудні всеукраїнську селекторну нараду за участю представників міністерств освіти, охорони здоров’я, соціальної політики, Державної фіскальної служби, Державної аудиторської служби, Пенсійного фонду, Державної служби з праці, профспілок і профільних заступників голів державних адміністрацій “для того, щоб нікому не було повадно грати з мінімальною заробітною платою”.

  “Я думаю, що ми за кілька місяців порядок в цей сфері наведемо. Зрозуміло, що не всі відразу з розумінням і повагою поставляться до працюючих людей, але уряд допоможе всім зрозуміти невідворотність цього шляху і необхідність його виконання”, – заявив В.Гройсман.

  Підписаний президентом закон також встановлює норму, що для платників єдиного податку першої групи сума єдиного внеску не може бути меншою за 0,5 мінімального розміру страхового внеску.

  У законі про пенсійне забезпечення до 31 грудня 2017 року продовжено обмеження максимальної пенсії на рівні 10,74 тис. грн. Крім того, до кінця 2017 року діяти норма про те, що не виплачуються призначені пенсії та щомісячне грошове утримання осіб (крім інвалідів, учасників бойовиків дій), які займають посади на державній службі, в прокуратурі і судах.

  У зв’язку з підвищенням м.з.п. вдвічі відповідальність за адміністративні правопорушення та сума застав згідно КПК буде відв’язана від м.з.п т прив’язана до прожиткового мінімуму, розмір якого підвищується незначно – приблизно на прогнозний рівень інфляції.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Google анонсував створення власного месенджера Google анонсував створення власного месенджера
Компанія Google працює над створенням нового месенджера Chat, який замінить стандартні СМС на пристроях Android.
Samsung зазнає втрат на китайському ринку Samsung зазнає втрат на китайському ринку
Як повідомляє Strategy Analytics, корейська Samsung, що займає лідируючі позиції на світовому ринку смартфонів, зазнає тяжкої поразки в Китаї.
Топ-10 найбільш популярних сайтів України: не обійшлося без заборонених Топ-10 найбільш популярних сайтів України: не обійшлося без заборонених
Відразу три заборонених російських веб - "ВКонтакте", "Однокласники" і "Яндекс" - потрапили в рейтинг найпопулярніших сайтів, якими користуються украї...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми