Податки та законодавство Автор: RomanK Друкувати

В Україні знайшли альтернативу податку на прибуток

 • Джерело: interfax.com.ua.  → Ключові теги: Порошенко, податки

  Існуючий податок на прибуток повинен бути замінений податком на виведений капітал з 1 січня 2019 року.

  0127_1472500882_poroshenko_ob_otkritii_biznesa.jpg (60.83 Kb)

  Про це президент Петро Порошенко заявив в ході зустрічі з бізнесом в Києві.

  Президент зазначив, що введення нового податку вплине на наповнення бюджету.

  "Чи є ризики скорочення надходжень до державного бюджету? Є, і ми їх чітко розуміємо. І повинні передбачити їх компенсатори, щоб не постраждав бюджет", - сказав Порошенко.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Грудневий прогноз: нові платіжки за комуналку та дорога "заправка"

  "Втрати першого року впровадження податку, а я думаю, що нам слід орієнтуватися на 1 січня 2019 року, складуть, за різними оцінками, від 20 млрд грн до 23 млрд грн на рік", - додав президент.

  У той же час Порошенко відзначив, що оподаткування частини прибутку, яка не спрямовується на розширення виробництва, створення простого в адмініструванні податку - це не тільки позиція стимулювання інвестицій, а й антикорупційна міра.

  Президент додав, що готовий до "непростим дискусій" в Європейській бізнес асоціації та Американській торговельній палаті щодо такого нововведення.

  "Дискусію - потрібна (така реформа - ред.) Або не потрібна - після сьогодні зняли. Політична воля щодо внесення та прийняття (законопроекту - ред.) Є", - сказав глава держави.

  У той же час в ході обговорення виконавчий директор ЄБА Анна Дерев'янко зазначила відсутність консенсусу серед бізнес-спільноти з цього питання. Зокрема, побоювання викликають питання перенесення збитків, оподаткування відсотків по виплаті нерезидентам, розширення повноважень Державної фіскальної служби (УКРІНФОРМ). Як компроміс вона запропонувала залишити податок на прибуток, але додати в нього можливість податкових різниць - не обкладати прибуток, яка реінвестується.

  У відповідь Порошенко заявив, що оплата відсотків - це оптимізація податків, збитки не стануть проблемою, а введення податку на виведений капітал дасть потужний стимул для інвестицій малому і середньому бізнесу, новим інвесторам, забезпечить необхідний країні стрибок зростання економіки.

  Деякі побоювання висловив і міністр фінансів Олександр Данилюк, який в презентації вказав відсутність єдиної точки зору міжнародного експертного співтовариства за підсумками спроб таких реформ в інших країнах. Він також оцінив втрати бюджету в межах від 25 до 40 млрд грн, "реально - близько 30 млрд грн"  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Складено рейтинг найневдаліших паролей 2017 року Складено рейтинг найневдаліших паролей 2017 року
Компанія SplashData, що займається наданням послуг з інформаційної безпеки, щорічно складає список найбільш популярних паролів на основі мільйонів вкр...
Топ-10 найбільш очікуваних фільмів 2018 року Топ-10 найбільш очікуваних фільмів 2018 року
Популярний кінопортал IMDb оприлюднив ТОП-10 фільмів, які користувачі порталу чекають найбільше в 2018 році.
В Україні з'явився новий лідер брендового одягу В Україні з'явився новий лідер брендового одягу
Україна продовжує залишатися цікавою для міжнародних торговельних мереж. Серед нових брендів і торговельна марка родом з США — Under Armour.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми