Податки та законодавство Автор: RomanK Друкувати

В Україні знайшли альтернативу податку на прибуток

 • Джерело: interfax.com.ua.  → Ключові теги: Порошенко, податки

  Існуючий податок на прибуток повинен бути замінений податком на виведений капітал з 1 січня 2019 року.

  0127_1472500882_poroshenko_ob_otkritii_biznesa.jpg (60.83 Kb)


  Про це президент Петро Порошенко заявив в ході зустрічі з бізнесом в Києві.

  Президент зазначив, що введення нового податку вплине на наповнення бюджету.

  "Чи є ризики скорочення надходжень до державного бюджету? Є, і ми їх чітко розуміємо. І повинні передбачити їх компенсатори, щоб не постраждав бюджет", - сказав Порошенко.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Грудневий прогноз: нові платіжки за комуналку та дорога "заправка"

  "Втрати першого року впровадження податку, а я думаю, що нам слід орієнтуватися на 1 січня 2019 року, складуть, за різними оцінками, від 20 млрд грн до 23 млрд грн на рік", - додав президент.

  У той же час Порошенко відзначив, що оподаткування частини прибутку, яка не спрямовується на розширення виробництва, створення простого в адмініструванні податку - це не тільки позиція стимулювання інвестицій, а й антикорупційна міра.

  Президент додав, що готовий до "непростим дискусій" в Європейській бізнес асоціації та Американській торговельній палаті щодо такого нововведення.

  "Дискусію - потрібна (така реформа - ред.) Або не потрібна - після сьогодні зняли. Політична воля щодо внесення та прийняття (законопроекту - ред.) Є", - сказав глава держави.

  У той же час в ході обговорення виконавчий директор ЄБА Анна Дерев'янко зазначила відсутність консенсусу серед бізнес-спільноти з цього питання. Зокрема, побоювання викликають питання перенесення збитків, оподаткування відсотків по виплаті нерезидентам, розширення повноважень Державної фіскальної служби (УКРІНФОРМ). Як компроміс вона запропонувала залишити податок на прибуток, але додати в нього можливість податкових різниць - не обкладати прибуток, яка реінвестується.

  У відповідь Порошенко заявив, що оплата відсотків - це оптимізація податків, збитки не стануть проблемою, а введення податку на виведений капітал дасть потужний стимул для інвестицій малому і середньому бізнесу, новим інвесторам, забезпечить необхідний країні стрибок зростання економіки.

  Деякі побоювання висловив і міністр фінансів Олександр Данилюк, який в презентації вказав відсутність єдиної точки зору міжнародного експертного співтовариства за підсумками спроб таких реформ в інших країнах. Він також оцінив втрати бюджету в межах від 25 до 40 млрд грн, "реально - близько 30 млрд грн"  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Samsung випустить унікальний смартфон Samsung випустить унікальний смартфон
Компанія Samsung вирішила не зупинятися на недавньому смартфоні з потрійною основною камерою і вже готує до випуску Galaxy A9 (2018), який стане перши...
Топ-10 найдорожчих брендів світу Топ-10 найдорожчих брендів світу
2018-го найдорожчими брендами у світі стали Apple, Google та Amazon.
ЗМІ назвали годинний заробіток зірок та мільярдерів ЗМІ назвали годинний заробіток зірок та мільярдерів
Лідером виявився глава компанії Amazon Джефф Безос. За годину він заробляє близько чотирьох з половиною мільйонів доларів.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми