Експертиза фінансово-господарської діяльності є одним з підвидів судово-економічної експертизи, що включає в себе процесуальні дії, і проводиться з метою встановлення обставин різних судових справ (господарських, кримінальних) експертами, зокрема за призначенням суду. Практика показує, що дані експертизи успішно сприяють прийняттю правильного і обгрунтованого судового рішення, тим самим отримуючи в господарських, кримінальних процесах широке поширення.
В яких основних випадках призначається експертиза фінансово-господарської діяльності
в разі проведення аналізу: показників фінансово-економічного стану (платоспроможності, фінансової стійкості, прибутковості) підприємства / організації, структури майна і джерел його придбання.
в разі визначення: документальної обґрунтованості розрахунків з дебіторами і кредиторами, документальної обґрунтованості аналізу складу витрат, документальної обґрунтованості розрахунків в разі оренди майна, документальної обґрунтованості розрахунків частини майна в разі виходу учасника зі складу засновників, документальної обґрунтованості цільового використання бюджетних коштів, документальної обґрунтованості розрахунків упущеної вигоди.
Загалом законодавство передбачає три підвиди судової економічної експертизи: бухгалтерського та податкового обліку, фінансово-господарської діяльності, фінансово-кредитних операцій.
Слід розглянути порядок призначення і загальний алгоритм проведення судово-економічної експертизи щодо поводження учасника судової справи.
Порядок проведення експертизи та складання висновків експерта за результатами проведеної експертизи визначається відповідно до чинного законодавства України щодо проведення судових експертиз.
Проводиться судова експертиза фінансово-господарської діяльності на основі укладених договорів, складених між учасником судової справи і з судовим експертом або експертною установою, згідно з вимогами законодавства, причому переважно в позасудовому порядку. Зазначений договір укладається з усіма обумовленими умовами проведення досліджень. Для цього попередньо клієнт надає експерту всю існуючу документацію в рамках поставленого завдання учасником судового процесу перед експертом.
Важливий етап співпраці - це правильна постановка питань, особливо у випадках проведення експертизи щодо поводження учасника судового процесу до експерта без ухвали суду про призначення судової економічної експертизи. Кожен об'єкт експертизи фінансово-господарської діяльності, представлений судовому експерту-економісту, досліджується комплексно, методами, найбільш підходящими експерту для знаходження правильних і об'єктивних відповідей на всі виниклі питання.
В результаті проведення експертизи формується висновок, що містять всі висновки з поставлених питань на проведення експертизи, які, можуть вказувати, в тому числі, як на допущені порушення в господарській діяльності так і на правильність ведення такої господарської діяльності підприємством.
Об'єктивність висновків судового експерта-економіста абсолютно гарантована, оскільки в разі складання завідомо неправдивих показань, експерт несе кримінальну відповідальність.
Тому проведення судово-економічної експертизи, в тому числі - експертизи фінансово-господарської діяльності, надає істотну допомогу для встановлення ступеня відповідальності посадових осіб підприємства / організації.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Коли тренуватись краще – зранку чи ввечері?
Чому жінки набирають вагу після 40 років?
Літо 2024 року буде таким же спекотним, як і попереднє, а потім буде "переворот", – кліматологи
В Індонезії блискавка вбила футболіста під час матчу (відео)
Останнім часом ситуація в сфері інтернет-торгівлі стає дедалі загрозливішою. За даними Опендатабот та Прозорро, близько 30% малого бізнесу в Україні п...
Що робити, коли життя несподівано змінює маршрут, а майбутнє стає розмитим? Як знайти себе, якщо опори більше немає, а університетський диплом чи попе...
Усім відомо, що традиційне куріння сигарет супроводжується характерним димом і неприємним запахом, який залишається на одязі, у приміщеннях та на воло...