Робота. Зарплата. Пенсії, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Український бізнес очікує значний дефіцит кадрів

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: дефіцит кадрів

    Найближчим часом в основних секторах економіки України не очікується як різкого зростання вакансій, так і сплеску звільнень. Втім, керівники підприємств, які прогнозують зміну числа працівників, упевнені: наймати нових співробітників вони будуть рідше, ніж втрачати старих. Такі настрої зберігаються у всіх ключових сферах та пов'язані з дефіцитом робочих рук.

    1540_1464708.jpg (68.72 Kb)

    Про це йдеться у результатах щомісячного опитування підприємств, проведеного Національним банком України (НБУ). "Збереглися песимістичні оцінки зайнятості. Керівники підприємств усіх секторів і надалі очікують на скорочення загальної чисельності працівників, найістотніше – у будівництві. У сфері послуг очікувалося уповільнення темпів скорочення персоналу", – йдеться у документі.

    Загалом порівняно з січнем-2024 підприємства будівництва, торгівлі та послуг мали кращі очікування щодо результатів своєї діяльності на відміну від підприємств промисловості, які показали оцінки нижче за сезонний рівень. "Руйнування виробничих потужностей, нестача інвестицій у виробничий капітал, дефіцит кадрів та збільшення виробничих витрат вплинули на зниження оцінок результатів ділової активності підприємств промисловості, що особливо добуває", – зазначили в НБУ.

    Також серйозну нестачу співробітників констатували на підприємствах сфери будівництва. У цій галузі оцінили свої майбутні успіхи ще скромніше, ніж у всіх інших, навіть незважаючи на те, що за останній рік ситуація покращала.

    Песимістичні оцінки загальної чисельності працівників зберегли також керівники торгового сектора. Трохи кращими виявилися очікування у сфері послуг, де налаштовані також підвищувати ціни.

    Нагадаємо, в Україні в січні 2025-го на 100 вакансій за тиждень розмістили всього 168 резюме. Значний дефіцит кадрів, пояснюється трьома причинами: мобілізацією, міграцією всередині країни та еміграцією за кордон.

    Особливо складно знайти співробітників, якщо потрібні представники робітничої професії. Це призводить до так званого структурного безробіття. У результаті переселенцям доводиться переучуватися та опановувати нові професії. Однак далеко не кожен може швидко інтегруватись у ринок праці чужого міста.

    Ще одна проблема: за даними ООН, кількість мігрантів за межами України продовжує зростати. Станом на 16 грудня минулого року вона досягла вже 6,8 млн осіб, але точна кількість біженців невідома. Частина людей виїхала до Росії, крім того, в ЄС відбувається подвійний облік: один біженець може "рахуватися" і в Польщі, де, наприклад, знаходився деякий час, і в Німеччині, куди згодом переїхав.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Переваги iPhone 14 Pro Max: огляд флагманської серії  Переваги iPhone 14 Pro Max: огляд флагманської серії
Щоосені світ ніби божеволіє: починається традиційна гонитва за найновішими моделями iPhone. Але що як ми скажемо вам, що переплачувати за останню сері...
ITS Inventory - рішення для управління відомостями про об’єкти ІТ-інфраструктури та мінімізації загроз для бізнесу ITS Inventory - рішення для управління відомостями про об’єкти ІТ-інфраструктури та мінімізації загроз для бізнесу
Застосунок вже зарекомендував себе на ринку, ставши вибором компаній, які прагнуть зменшити загрози, забезпечити правильність налаштувань ІТ-активів...
Trust Wallet тепер доступний у Telegram: нові можливості для управління криптовалютою Trust Wallet тепер доступний у Telegram: нові можливості для управління криптовалютою
Світ криптовалют стає дедалі зручнішим та інноваційнішим, і тепер Trust Wallet інтегровано з Telegram. Це відкриває ще більше можливостей для користув...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми