Робота. Зарплата. Пенсії, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Як живе український ринок праці сьогодні

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: ринок праці

    В Україні за час великої війни кардинально змінилась ситуація на ринку праці. Останнім часом відбувається певна стабілізація. При тому найбільше зросла кількість вакансій для військових, медиків та юристів. Водночас важко знайти роботу ITвцям.

    5854_1464708.jpg (68.72 Kb)

    Про це йдеться в даних дослідження work.ua. У порівнянні із січнем 2022 року, в 16 категоріях роботи стало більше, а в 12 – менше (дослідження минулого року показувало зменшення кількості вакансій у 19 категоріях).

    Практично не змінилася кількість вакансій в категоріях:

    "Фінанси, банк", +2%;
    "Сфера обслуговування", +1%;
    "Маркетинг, реклама, PR", +1%;
    "Бухгалтерія, аудит", +0,6%;
    "Топменеджмент, керівництво вищої ланки", +0,3%.
    А от спад попиту на спеціалістів відбувся в 12 категоріях. "Найпомітніше зростання кількості вакансій очікувано бачимо для посад у війську. Адже до повномасштабного вторгнення на Work.ua не було окремого напрямку військового рекрутингу. Сьогодні ж понад 600 підрозділів розміщують на платформі майже 9 000 пропозицій роботи. Тож якщо порівнювати січень 2022 і лютий 2025 абсолютними лідерами за збільшенням вакансій є: демінер – з 1 до 377; стрілець – з 3 до 735; командир міномета – з 1 до 135; інженер дронів – з 5 до 202; оператор дрона – з 18 до 702; оператор відділення – з 6 до 198", – пояснюють в work.ua.

    Стрімке збільшення вакансій відбулось і для медиків. Велика кількість пропозицій роботи, з одного боку, повʼязана з викликами повномасштабної війни. Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) заявляла, що через війну в Україні зросте тяжкість захворювань, збільшиться захворюваність на інфекційні хвороби. Також, за словами міністра охорони здоровʼя, серцево-судинні захворювання "помолодшали" на 10-15 років. Тобто українці частіше потребують допомоги медиків.

    Але з іншого боку, збільшення кількості вакансій пояснюється також дефіцитом кадрів, що є загальним викликом ринку праці в усіх сферах. Він спричинений низкою чинників, як-от мобілізація, виїзд українців за кордон тощо. Проте в медицині ця тенденція є загальносвітовою: стратегія ВООЗ передбачає глобальний дефіцит кадрів у медичній сфері до 2030 року.

    За останні 3 роки помітно зріс попит на таких фахівців:

    епідеміолог (+200%);
    анестезіолог (+170%);
    реабілітолог (+152%);
    невропатолог (+147%);
    уролог (+145%);
    хірург (+144%);
    травматолог (+103%).
    Третя категорія, де відбулось суттєве збільшення вакансій – "Юриспруденція". Протилежна ситуацію – у сфері IT: пропозицій роботи стало менше на 36%. Суттєве скорочення вакансій – нова реальність для таких фахівців: Game Developer (-87%); Java Developer (-86%); JavaScript Developer (-84%); Android Developer (-83%); iOS Developer (-81%); верстальник (-75%); геймдизайнер (-71%).



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці
Що робити, коли життя несподівано змінює маршрут, а майбутнє стає розмитим? Як знайти себе, якщо опори більше немає, а університетський диплом чи попе...
Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах? Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах?
Усім відомо, що традиційне куріння сигарет супроводжується характерним димом і неприємним запахом, який залишається на одязі, у приміщеннях та на воло...
"Дарниця" визнала підвищення цін на 120% за час війни, але звинувачує інших у дорогих ліках
Представниця фармацевтичного гіганта "Дарниця" Катерина Загорій в інтерв'ю визнала, що за останні роки компанія підвищила ціни на свої препарати на 12...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми