Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

"Робота за кордоном": масові шахрайства по Україні

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: робота, суспільство

    Українці все частіше змушені заробляти на краще життя за кордоном. За даними опитування, проведеного соціологічною групою “Рейтинг” на замовлення Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування, 30% жителів України хотіли б виїхати з країни назавжди, і ще 40% мріють працювати за межами батьківщини.

    2306_1464708.jpg (68.72 Kb)

    Дві третини опитаних українців висловили бажання повернутися додому через деякий час, навіть якщо у них і буде постійна робота за кордоном.

    Потенційних емігрантів і заробітчан на пошуки кращої долі штовхають відсутність гідної роботи (в тому числі зарплати) вдома і більш комфортні умови життя за кордоном. А також перспектива гідного майбутнього для своїх дітей.

    За оцінками Воскобойника, 90% компаній, що спеціалізуються на працевлаштуванні за кордоном, надають неякісні послуги, а то і зовсім є шахраями.

    “На жаль, навіть на українські вакансії з явно завищеними зарплатами наші співвітчизники охоче ведуться. Тому не дивно, що на закордонні заявки вони реагують точно так же”, – розповіла HR-експерт Тетяна Пашкіна. За її словами, існує величезна кількість невеликих і полуанонімних контор, які заманюють довірливих здобувачів, щоб зібрати свої комісійні і сховатися.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Через "банкопад" українці знайшли заміну депозитам

    Директор з розвитку сайту пошуку роботи Work.ua Сергій Марченко розповів, що при працевлаштуванні за кордон є три чітких маркерах, що вказують, що перед вами шахраї, з якими краще не мати справи.

    Перший – відкривати не робочу, а туристичну або будь-яку іншу візу.

    “Якщо у вас немає робочої візи, значить, це нелегальна робота з усіма витікаючими наслідками: безправ’ям, обманом, відсутністю соціальних гарантій”, – говорить експерт.

    Другий – вашою кваліфікацією не цікавляться або майже не цікавляться, зате пропонують дуже високу зарплату: 2-3 тисячі євро і вище.

    Ніхто не буде платити трудовому мігранту, як місцевому фахівцеві.

    І третій: шахраї не називають компанію, яка пропонує працевлаштування.

    “Завжди вимагайте можливості зв’язатися з працедавцем, щоб він підтвердив повноваження посередника. Недобросовісні посередники заманюють простотою оформлення та щедрістю пропозиції. Вони пропонують просто дати грошей, сісти в автобус і ні про що не думати. Для багатьох це привабливіше, ніж проконтролювати, куди і на яку роботу їх везуть насправді”, – повідомив Марченко.

    Воскобойник додає, що в Україні офіційно зареєстровано 946 ліцензованих компаній (на серпень 2016 року). При цьому пошук в інтернеті за запитом “робота за кордоном” видає 770 тис. посилань. “Якщо навіть припустити, що 95% з них – це “інформаційний шум”, то залишиться 38,5 тисяч унікальних пропозицій від суб’єктів господарювання. Проти ліцензованих 946”, – дивується експерт.

    За словами Воскобойника, щоб не попастися на вудку шахраїв, треба звернути увагу на такі нюанси: наявність ліцензії Мінсоцполітики на посередницьку діяльність у сфері працевлаштування за кордоном; наявність договору між посередником і безпосереднім роботодавцем; можливість підписання договору між претендентом і агентством; можливість оплати послуг на розрахунковий рахунок компанії або отримання прибуткового касового чека.
    “90% претендентів розуміють необхідність підписання договору, але тільки 41% вважає важливим можливість оплати безналом або отримання чека”, – говорить експерт.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max  Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max
iPhоne 15 Pro Max зміг здивувати навіть найвибагливіших користувачів. Смартфон став ще потужнішим і швидшим, і у нього з'явилися нові опції. При цьому...
Чем занимается бывший ТОП-менеджер Чем занимается бывший ТОП-менеджер "Нафтогаза" Александр Кацуба: частная добыча газа, финансовые услуги, волонтерство
Александр Кацуба стал известен в начале 10-х годов благодаря работе в государственных энергетических гигантах. Выходцы из известной в Харькове бизнес-...
Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000 Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000
Ласкаво просимо в захоплюючий світ пасивного доходу! Якщо ви шукали спосіб легко заробити гроші, насолоджуючись вільним часом, не шукайте далі. Сьогод...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми