77% українців не довіряють банкам.
Такі дані навели в Українському інституті соціальних досліджень ім. Яременка. Альтернативою депозитам можуть бути цінні папери.
розповів фінансовий експерт компанії Concorde Capital Юрій Товстенко.
"За останні десять років ми пережили дві великі кризи - 2008-го та 2014 років. Крім того, люди часто несуть гроші в ті банки, які можуть похвалитися не надійністю, а високими відсотками по депозитах", - каже він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українці знову несуть гроші в банки
Щоб повернути довіру до банків, НБУ потрібно завершити чистку банківської системи.
"Проте не все залежить від регулятора. Будь-який банк, навіть найбільш стабільний, за значної девальвації, нестабільності бізнесу та падінні економіки не витримає. Потрібна стабільна макроекономічна система. Якщо економіка нормально працюватиме декілька років, українці знову довірятимуть банкам свої накопичення", - вважає експерт.
Альтернатива депозитам - цінні папери. Через низьку фінансову грамотність українці рідко користуються цим, зазначає Товстенко.
"Українці не мають права інвестувати закордон. Залишаються лише інструменти на внутрішньому ринку. Ринок акцій в Україні не функціонує близько п'яти років. Ліквідності тут немає. Отже, єдина альтернатива депозитам - облігації. Зокрема, державні облігації, тобто облігації державної внутрішньої позики. Їх випускають у доларах та в гривнях. Купити такі папери можна у Міністерства фінансів через брокера або на вторинному ринку. Їх дохідність на рівні депозитів - близько16% річних у гривні за паперами від півроку до трьох років", - пояснив він.
Із банків-банкрутів звільнили 35,1 тис. працівників.