Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

"Листи щастя" прийдуть кожному пенсіонеру: що потрібно знати

  • Джерело: sud.ua.  → Ключові теги: пенсії

    Ближче до кінця жовтня всім пенсіонерам прийде письмове повідомлення, в якому будуть вказані їх розмір пенсії, розрахунок цієї пенсії, коефіцієнт стажу, коефіцієнт заробітку.

    8540_98798.jpg (69.04 Kb)

    За жовтень 2017 року велика кількість українських пенсіонерів вже отримали підвищені пенсії. До 25 жовтня уряд пообіцяло виплатити надбавки всім.

    Однак різниця в цих надбавки вражає. Хтось отримав 200 грн до пенсії, а хтось 2-3 тисячі.

    Про це йдеться в сюжеті програми «Сніданок з« 1 + 1 ».

    Серед основних нововведень - запроваджено новий термін «страховий стаж». Він буде підніматися щорічно. В даний час необхідний для виходу на пенсію мінімальний страховий стаж становить 15 років. З 1 січня 2018 го треба буде мати 25 років. А вже в 2028-му стаж повинен бути від 35 років. Яким чином можна «доопрацювати» належну кількість років для отримання пенсії? Уряд пропонує «докупити» роки. Вартість - залежить від мінімальної заробітної плати. Один рік зараз стоїть 16,8 тис. Грн. П'ять років - максимум, який можна купити, - 84 тис. грн.

    Чи не від мінімальної, а від середньої зарплати також буде залежати пенсія. Тобто чим більше офіційна зарплата зараз, тим більше буде майбутня пенсія. Сюди ж треба врахувати коефіцієнт стажу.

    Внаслідок введуть накопичувальну пенсійну систему - відрахування до Пенсійного фонду обов'язково буде робити роботодавець, а людина може добровільно робити внески самостійно (в тому числі в приватні пенсійні фонди). Сам закон про накопичувальну систему зараз знаходиться в стадії розробки.

    Про нову реформу розповів голова правління Пенсійного фонду України Олексій Зарудний.

    Як він зазначив, прийнятий ВР закон відновлює саме страхові принципи пенсійної системи. Іншими словами, пенсія буде залежати від того, скільки і як людина працювала. Перерахунок показує, що найбільше нарахували пенсію тим, хто мав і тривалий страховий стаж, і легальну високу зарплату, з якої сплачено внески до Пенсійного фонду.

    Крім цього, скасовані і пенсії за вислугу років, крім військовослужбовців. Однак, ті люди, хто таку пенсію вже отримує, в подальшому також її отримають.

    Серед іншого, ті, хто вже отримав право на пенсію за вислугою років, можуть ним скористатися в будь-який інший час після цього.
    «Тобто, ті люди, які ці пенсії заробили, будуть їх отримувати. А нові пенсіонери отримуватимуть виплати за новим законом », - пояснив Зарудний.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ціни на квартири почали стрімко падати

    Також працюючі пенсіонери раніше отримували 85% пенсії, а з 1 жовтня - в повному обсязі, тобто 100%.

    Ті, хто більшу частину свого життя працював за кордоном, мають право на отримання української пенсії, але тільки в разі наявності стажу відповідно до українського законодавства.

    «Нововведення, яке передбачає закон, - це можливість, коли, наприклад, людина працювала за кордоном, оплатити за ці періоди (2004-2010 роки) і відновити право на отримання пенсії. Платити не за всі роки, а тільки за ті, коли людина працювала за кордоном, щоб оновити свій страховий стаж. Мінімальний внесок з мінімальної зарплати - сьогодні це 704 гривні на місяць з коефіцієнтом 2. Тобто за місяць - 1400 гривень », - розповів голова Правління ПФ.

    Чимало пенсіонерів скаржаться щодо несправедливого осучаснення пенсій - одним підвищили на 100 гривень, іншим - на тисячу, а то і на пару тисяч. Олексій Зарудний розповів формулу підвищення пенсій.

    За його словами, до прийняття реформи пенсіонери отримували фактично рівну мінімальну пенсію. Після прийняття закону, у кожної людини буде «свій» розмір пенсії. Підвищення залежать саме від того, як людина працювала і скільки він платив внески до Фонду.

    Він додав, що ближче до кінця жовтня всім пенсіонерам прийде лист, в якому будуть вказані їх розмір пенсії, розрахунок цієї пенсії, коефіцієнт стажу, коефіцієнт заробітку. Тоді і стане більш зрозуміло чому саме і як виросла пенсійна виплата.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми