Робота. Зарплата. Пенсії, IT технології та телекомунікації Автор: RomanK Друкувати

Робота вдома: поради фрілансерам

  • Джерело: kp.ua.  → Ключові теги: робота

    Опитування показують, що досвід віддаленої роботи мають шість з десяти українських співробітників, а ще більше - не проти цим досвідом отримати. Зрозуміти українців можна, особливо взимку: все ж приємно не витрачати по 2-3 години в день на дорогу, по коліно в снігу і брудною рідині, а затишно працювати з дому.

    0012_blogery.jpg (47.3 Kb)

    До заощадженому на дорозі часу додаються й інші приємні бонуси "вільного життя": вставати не по будильнику, обідати і пити чай в будь-який час, не відчувати на собі пильне всевидюче близько начальства ... Як не кинь оком - не робота, а мрія!

    Але, кажуть експерти кадрового порталу hh.ua, це тільки одна сторона питання. На їхню думку, працювати вдома, без начальства "над головою", здатні тільки люди, що володіють ініціативністю, дисциплінованістю, почуттям часу, які вміють правильно планувати і організовувати свій робочий і часовий простір.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МВФ зробили висновок по держбюджету України на 2018 рік

    Це не про вас? Що ж, є і хороша новина: всі ці якості можна в собі виховати і розвинути. А фахівці Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна розповіли, як ефективно працювати вдома, правильно організувати робоче місце і час.

    1. Плануйте робочий час
    Навіть якщо у вашій домашній роботі немає дедлайнів, встановлюйте їх собі самостійно. Чи не можете організуватися і весь час відволікаєтеся? Візьміть в допомогу будильник - він вчасно повідомить, що потрібно переходити до наступного пункту плану.

    Розпишіть головні блоки, з яких складається робочий день. Це не просто дисциплінує, а й дає можливість проаналізувати свою результативність.

    2. Дотримуйтеся режиму дня
    Визначте собі час, коли ви працюєте, коли відпочиваєте, їсте, лягайте спати. Бажано, щоб робота кожен день починалася і закінчувалася в один і той же час. Плюс фрілансу в даному випадку полягає в тому, що "жайворонки" можуть починати свій робочий день раніше, а "сови" - пізніше. Бажано, щоб тривалість робочого дня також була приблизно однаковою: 3-4 години або 7-8.

    3. Визначте щоденний обсяг роботи
    Експерти порталу радять не піддаватися спокусі взяти відразу багато замовлень, переконуючи себе в тому, що вдома можна працювати і 18 годин, не витрачаючи час на дорогу в офіс і назад. Один-два дня в такому режимі попрацювати можна, але. швидше за все, ви дуже швидко видихаєтеся.

    4. Не відволікайтеся на дрібниці
    Пам'ятайте, що ви - на роботі! Звикнете до цього самі і привчите своїх рідних і друзів. Якщо постійно знаходити "важливі справи" - погодувати кішку, полити квіти, розігріти дитині обід - багато ви не заробите.

    5. Виділяйте вихідні і плануйте відпустку
    Працювати в режимі 365/24 не просто не обов'язково, але навіть шкідливо. Так що виберіть собі два-три вихідних дні на тиждень, причому не обов'язково, щоб вони випадали на суботи-неділі. Та ж історія і з відпусткою: перезавантаження при домашній роботі просто необхідна, і ви самі можете вибирати її тривалість.

    6. Уникайте "пожирачів часу"
    Вимкніть зовнішні подразники: телевізор, радіо, соцмережі. Все це - "пожирачі часу": ви й не помітите, як цілий день піде незрозуміло на що!

    7. Обладнайте робоче місце
    Зонується простір, розділіть "роботу" і "будинок". В ідеалі, правильно працювати в окремій кімнаті, добре освітленій і провітрюваній, з великим вікном і обов'язково закритими дверима - так мозок буде швидше налаштовуватися на роботу. Якщо окремої кімнати немає, створіть робочу зону.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МВФ зробили висновок по держбюджету України на 2018 рік

    Обов'язково тримайте робоче місце в чистоті і порядку. Забезпечте собі зручне і функціональне робоче місце, перед початком роботи підготуйте все необхідне: телефон, зарядку до нього, ручку з блокнотом, необхідні записи і т.д.

    І не здумайте сидіти з ноутбуком на кухні серед тарілок - така обстановка не сприяє роботі!

    8. Переодягніться
    Те ж саме стосується і "робочої" одягу. Дотримуватися дрес-код, звичайно, не обов'язково, але піжама і розпатлане волосся не підвищать продуктивність праці - скоріше, навпаки.

    9. Підраховуйте свої доходи
    Регулярно підраховуйте свої доходи, особливо якщо замовники розплачуються не в кінці місяця, а за фактом виконаної роботи, і замовлень у вас не один і не два. Так ви швидше прийдете до розуміння, ваша це робота взагалі - може, краще повернутися в офіс? А якщо все-таки ваша, це відмінна мотивація для подальшої роботи!

    - Це дійсно відмінні поради, які допоможуть уникнути "перегорання", - зазначила "КП" в Україні "психолог Марина Деркач. - Навіть дуже організовані люди, які спочатку встигають за 3-4 години будинку зробити стільки ж, скільки за 8 годин в офісі , стикаються з тим, що поступово драйв від такої "самостійності" сходить нанівець. Побут поступово затягує, рідні стіни починають "тиснути", а хронічна втома - накопичуватися. в результаті на те, на що в перші місяці фрілансу йшло 3-4 години , тепер йде навіть не 8, а 10-12 годин!

    Щоб цього не сталося, психолог радить крім усього вищеописаного взяти до уваги ще кілька моментів:

    визначити не тільки де починається робота, але і де вона закінчується, і коли настає час на особисте життя,
    не самоізолюватись, намагатися використовувати можливості живого спілкування,
    регулярно ходити на прогулянку, відвідувати спортзал,
    регулярно планувати зустрічі з друзями,
    відвідувати професійні курси та семінари, цікаві майстер-класи, екскурсії тощо - це допоможе вам відволіктися, відпочити і познайомитися з цікавими людьми.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max  Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max
iPhоne 15 Pro Max зміг здивувати навіть найвибагливіших користувачів. Смартфон став ще потужнішим і швидшим, і у нього з'явилися нові опції. При цьому...
Чем занимается бывший ТОП-менеджер Чем занимается бывший ТОП-менеджер "Нафтогаза" Александр Кацуба: частная добыча газа, финансовые услуги, волонтерство
Александр Кацуба стал известен в начале 10-х годов благодаря работе в государственных энергетических гигантах. Выходцы из известной в Харькове бизнес-...
Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000 Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000
Ласкаво просимо в захоплюючий світ пасивного доходу! Якщо ви шукали спосіб легко заробити гроші, насолоджуючись вільним часом, не шукайте далі. Сьогод...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми