Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

На ринку праці почалася нестача кадрів

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: робота

  Кількість вакансій на ринку праці України з початку 2017 року збільшилася в порівнянні з 2016 роком на 28%, при цьому кількість резюме зросла на 25%.

  9847_narada.jpg (39.39 Kb)

  Про це повідомила фахівець експертно-аналітичного центру міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна Катерина Криворученко, посилаючись на результати дослідження.

  «У 2017 році ринок праці мав свої підйоми і спади, але в цілому рік виявився не складнішим, ніж попередні кілька років. Протягом 2017 року спостерігалося зростання кількості робочих пропозицій практично у всіх сферах», – повідомила експерт.

  Криворученко зазначила, що, згідно з дослідженням, найбільше пропозицій роботи в 2017 році було в столиці. Тут найактивніше шукали ІТ-фахівців, маркетологів і фахівців з продажу. У регіонах також більшою мірою були затребувані працівники сфери «Продажі» і «ІТ, телеком», але, крім цього, пропонувалися вакансії для фахівців сфер «Виробництво» і «Робочий персонал».

  У структурі попиту і пропозиції вже не перший рік в список найбільш затребуваних сфер входять «ІТ, телеком», «Продажі», «Маркетинг», «Транспорт» та «Початок кар’єри». У цих сферах активно шукають фахівців.

  Серед претендентів найактивнішими залишаються молоді фахівці, частка резюме яких в 2017 році склала 16%. Конкуренція на ринку праці другий рік поспіль залишається на рівні 3 осіб на 1 вакантне місце. При цьому найнижча конкуренція спостерігалася в західному регіоні, а найвища – в Києві, Херсонській, Сумській та Запорізькій областях.

  Аналіз ринку праці по галузях показує, що найвища конкуренція в останні роки залишається в категорії «Вищий менеджмент» – близько 13 осіб на одну робочу пропозицію. Мінімальна конкуренція в таких сферах, як «Страхування», «Робочий персонал», «Інсталяція та сервіс», «Консультування» і «Автомобільний бізнес».

  «У 2017 році також відбулося підвищення зарплат. У частині компаній (36%) зарплати підвищили всім співробітникам, ще в третині – підвищили тільки тим, хто виконав або перевиконав план. У порівнянні з попереднім роком простежується тенденція прив’язки зарплат до ефективності роботи співробітника», – зазначила Криворученко.

  Частка компаній з такою системою оплати праці в порівнянні з 2016 роком зросла на 15%. Підходи до матеріальної і нематеріальної мотивації майже половини українських компаній не змінилися. Втім, частина підприємств все ж вдаються до використання різних підходів та інструментів мотивації співробітників, намагаючись виявити ефективні.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як обирають коледж для подальшого навчання? Як обирають коледж для подальшого навчання?
Останніми роками спеціальність "Психологія" стає все більш популярною серед абітурієнтів, які обирають коледж психології для подальшого навчання. Ця т...
Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить? Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить?
Современные путешественники все чаще обращаются к Интернет-магазинам для покупки туристического снаряжения. Это неудивительно, ведь Интернет предостав...
Як працює реклама у Telegram? Як працює реклама у Telegram?
Реклама у Telegram стає дедалі популярнішою завдяки унікальним можливостям платформи. Ось ключові аспекти роботи реклами в цьому месенджері.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми