Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

На ринку праці почалася нестача кадрів

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: робота

  Кількість вакансій на ринку праці України з початку 2017 року збільшилася в порівнянні з 2016 роком на 28%, при цьому кількість резюме зросла на 25%.

  9847_narada.jpg (39.39 Kb)


  Про це повідомила фахівець експертно-аналітичного центру міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна Катерина Криворученко, посилаючись на результати дослідження.

  «У 2017 році ринок праці мав свої підйоми і спади, але в цілому рік виявився не складнішим, ніж попередні кілька років. Протягом 2017 року спостерігалося зростання кількості робочих пропозицій практично у всіх сферах», – повідомила експерт.

  Криворученко зазначила, що, згідно з дослідженням, найбільше пропозицій роботи в 2017 році було в столиці. Тут найактивніше шукали ІТ-фахівців, маркетологів і фахівців з продажу. У регіонах також більшою мірою були затребувані працівники сфери «Продажі» і «ІТ, телеком», але, крім цього, пропонувалися вакансії для фахівців сфер «Виробництво» і «Робочий персонал».

  У структурі попиту і пропозиції вже не перший рік в список найбільш затребуваних сфер входять «ІТ, телеком», «Продажі», «Маркетинг», «Транспорт» та «Початок кар’єри». У цих сферах активно шукають фахівців.

  Серед претендентів найактивнішими залишаються молоді фахівці, частка резюме яких в 2017 році склала 16%. Конкуренція на ринку праці другий рік поспіль залишається на рівні 3 осіб на 1 вакантне місце. При цьому найнижча конкуренція спостерігалася в західному регіоні, а найвища – в Києві, Херсонській, Сумській та Запорізькій областях.

  Аналіз ринку праці по галузях показує, що найвища конкуренція в останні роки залишається в категорії «Вищий менеджмент» – близько 13 осіб на одну робочу пропозицію. Мінімальна конкуренція в таких сферах, як «Страхування», «Робочий персонал», «Інсталяція та сервіс», «Консультування» і «Автомобільний бізнес».

  «У 2017 році також відбулося підвищення зарплат. У частині компаній (36%) зарплати підвищили всім співробітникам, ще в третині – підвищили тільки тим, хто виконав або перевиконав план. У порівнянні з попереднім роком простежується тенденція прив’язки зарплат до ефективності роботи співробітника», – зазначила Криворученко.

  Частка компаній з такою системою оплати праці в порівнянні з 2016 роком зросла на 15%. Підходи до матеріальної і нематеріальної мотивації майже половини українських компаній не змінилися. Втім, частина підприємств все ж вдаються до використання різних підходів та інструментів мотивації співробітників, намагаючись виявити ефективні.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Браузер Internet Explorer припинив існування Браузер Internet Explorer припинив існування
Microsoft з 15 червня припинила підтримку браузера Internet Explorer (IE). Корпорація офіційно визнала його «застарілим».
Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми