Кабінет Міністрів України затвердив порядок призначення та виплати тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючим громадянам, які досягли пенсійного віку. Це нововведення стосується тих громадян, які не отримали право на пенсійну виплату в зв'язку з відсутністю необхідного страхового стажу, за наявності не менше 15 років страхового стажу. Відповідна постанова набрала чинності з 1 січня 2018 року.
Тимчасова допомога зазначеній категорії громадян призначається з 1 січня 2018 року по 31 грудня 2020 року.
Призначення допомоги здійснюється органами соцзахисту населення місцевих держадміністрацій терміном на 6 місяців і перераховується кожні 6 місяців з урахуванням майнового стану та середньомісячного сукупного доходу сім'ї і виплачується до досягнення такою особою віку, з якого воно набуває право на пенсійну виплату.
Розмір допомоги визначається як різниця між прожитковим мінімумом для громадян, які втратили працездатність, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні 6 місяців, але не може перевищувати 100% прожиткового мінімуму для непрацездатних.
Допомога не призначається, якщо середньомісячний сукупний дохід сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні 6 місяців перевищує 100% прожиткового мінімуму для непрацездатних.
Допомога також не призначається, якщо хтось із членів сім'ї протягом року до звернення за соцдопомогою купив земельну ділянку, квартиру, автомобіль, товари або послуги з будівництва, ремонту квартири, транспортного засобу, телефонного зв'язку (крім житлово-комунальних послуг в межах соціальної норми) на суму понад 50 тис. гривень.
Якщо громадянин приховав дані або свідомо подав недостовірні дані про доходи та майно, в результаті чого були виплачені зайві кошти, органи соцзахисту визначають обсяг надміру виплачених коштів та встановлюють строки їх повернення в залежності від матеріального становища порушника.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Економічний прогноз на 2018 рік: мінімалка, ціни, долар та біткоін
У разі неповернення надміру виплачених коштів, стягнення буде проводиться в судовому порядку.
У міністерстві соцполітики розповіли, що на реалізацію цієї постанови буде потрібно додатково 136 млн. Гривень з державного бюджету.