Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Як страховий стаж впливає на розмір пенсії?

 • Джерело: napensii.ua.  → Ключові теги: пенсії

  «Я оформив пенсію в серпні 2017 року. Мій загальний стаж роботи на державних підприємствах - 28 років, з них 15 років і 7 місяців - в Україні. Я надав довідку про зарплату за 1982-1994 роки. Моя пенсія становила 1373 грн. У Пенсійному фонді сказали: щоб отримувати пенсію більше, потрібно мати трудовий стаж 35 років. Але коли я виходив на пенсію, у мене було необхідних 25 років стажу. То яку ж пенсію я повинен отримувати?

  Доканін В.Н., с. Моївка, Вінницька обл.»

  7401_98798.jpg (69.04 Kb)

  Чому мало платять?
  Згідно з чинним законодавством, для отримання мінімальної пенсії за віком чоловікам необхідно мати не менше 35 років страхового стажу, а жінкам - не менше 30 років. Ця норма діє з 1 жовтня 2011 року. Раніше для отримання мінімальної пенсії чоловікам досить було мати 25 років стажу, а жінкам - 20 років. Починаючи з цього року, тим у кого немає навіть 25 років стажу, пенсію в 60 років не призначають взагалі.

  Наявність 28 років стажу дозволило вам оформити пенсію за віком своєчасно, тобто в 60 років. Але відсутність 35 років страхового стажу не дозволяє вам отримувати хоча б мінімальну пенсію за віком (зараз це тисячі чотиреста п'ятьдесят два грн.). При наявності страхового стажу меншої тривалості, мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється в розмірі, пропорційному наявному страховому стажу. Очевидно, що розрахунковий розмір вашої пенсії виявився набагато нижче мінімального розміру пенсії за віком. Тому вам виплачують пенсію в розмірі соціальної, що становить +1373 грн. Це так званий розмір мінімальної пенсійної виплати, який на сьогоднішній день дорівнює розміру прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, нижче якого платити не можна.

  Вся справа в стажі
  Що стосується заробітку, то для розрахунку пенсії враховуються перш за все дані про зарплату за всі періоди офіційної роботи з 1 липня 2000 року до моменту призначення пенсії - за даними системи персоніфікованого обліку. Додатково в Пенсійному фонді могли врахувати і дані про зарплату за довідками, які ви надали (вибрати найвигідніші 60 місяців поспіль до 2000 року). З вашого листа ми не знаємо, врахована чи взагалі при розрахунку заробітна плата і якщо врахована, то за який саме період, як вона розрахована, чому дорівнює її індивідуальний коефіцієнт. Все це впливає на підсумковий розмір пенсії. Але у вашому випадку, вважаємо, головна причина невисокого розміру пенсії - це все-таки кількість стажу.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Експерти назвали найпопулярніші гаджети для здоров'я в Україні Експерти назвали найпопулярніші гаджети для здоров'я в Україні
Гаджети для здоров'я стають все більш популярними в Україні.
Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО) Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО)
Компанія Nike в ході оголошення результатів за другу чверть поточного фінансового року (була закрита 30 листопада) поділилася планами щодо випуску нов...
Топ-недооцінені телефони 2018 року Топ-недооцінені телефони 2018 року
2018 рік був сповнений вдалих смартфонів, які підкорили світ своїм дизайном, потужністю, можливостями фотокамер, дисплеїв та іншими революційними ново...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми