Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Як страховий стаж впливає на розмір пенсії?

 • Джерело: napensii.ua.  → Ключові теги: пенсії

  «Я оформив пенсію в серпні 2017 року. Мій загальний стаж роботи на державних підприємствах - 28 років, з них 15 років і 7 місяців - в Україні. Я надав довідку про зарплату за 1982-1994 роки. Моя пенсія становила 1373 грн. У Пенсійному фонді сказали: щоб отримувати пенсію більше, потрібно мати трудовий стаж 35 років. Але коли я виходив на пенсію, у мене було необхідних 25 років стажу. То яку ж пенсію я повинен отримувати?

  Доканін В.Н., с. Моївка, Вінницька обл.»

  7401_98798.jpg (69.04 Kb)


  Чому мало платять?
  Згідно з чинним законодавством, для отримання мінімальної пенсії за віком чоловікам необхідно мати не менше 35 років страхового стажу, а жінкам - не менше 30 років. Ця норма діє з 1 жовтня 2011 року. Раніше для отримання мінімальної пенсії чоловікам досить було мати 25 років стажу, а жінкам - 20 років. Починаючи з цього року, тим у кого немає навіть 25 років стажу, пенсію в 60 років не призначають взагалі.

  Наявність 28 років стажу дозволило вам оформити пенсію за віком своєчасно, тобто в 60 років. Але відсутність 35 років страхового стажу не дозволяє вам отримувати хоча б мінімальну пенсію за віком (зараз це тисячі чотиреста п'ятьдесят два грн.). При наявності страхового стажу меншої тривалості, мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється в розмірі, пропорційному наявному страховому стажу. Очевидно, що розрахунковий розмір вашої пенсії виявився набагато нижче мінімального розміру пенсії за віком. Тому вам виплачують пенсію в розмірі соціальної, що становить +1373 грн. Це так званий розмір мінімальної пенсійної виплати, який на сьогоднішній день дорівнює розміру прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, нижче якого платити не можна.

  Вся справа в стажі
  Що стосується заробітку, то для розрахунку пенсії враховуються перш за все дані про зарплату за всі періоди офіційної роботи з 1 липня 2000 року до моменту призначення пенсії - за даними системи персоніфікованого обліку. Додатково в Пенсійному фонді могли врахувати і дані про зарплату за довідками, які ви надали (вибрати найвигідніші 60 місяців поспіль до 2000 року). З вашого листа ми не знаємо, врахована чи взагалі при розрахунку заробітна плата і якщо врахована, то за який саме період, як вона розрахована, чому дорівнює її індивідуальний коефіцієнт. Все це впливає на підсумковий розмір пенсії. Але у вашому випадку, вважаємо, головна причина невисокого розміру пенсії - це все-таки кількість стажу.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Google анонсував створення власного месенджера Google анонсував створення власного месенджера
Компанія Google працює над створенням нового месенджера Chat, який замінить стандартні СМС на пристроях Android.
Samsung зазнає втрат на китайському ринку Samsung зазнає втрат на китайському ринку
Як повідомляє Strategy Analytics, корейська Samsung, що займає лідируючі позиції на світовому ринку смартфонів, зазнає тяжкої поразки в Китаї.
Топ-10 найбільш популярних сайтів України: не обійшлося без заборонених Топ-10 найбільш популярних сайтів України: не обійшлося без заборонених
Відразу три заборонених російських веб - "ВКонтакте", "Однокласники" і "Яндекс" - потрапили в рейтинг найпопулярніших сайтів, якими користуються украї...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми