Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Де підзаробити: сезонна робота в Україні

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: робота

  Найбільше пропозицій сезонної зайнятості в Одеській, Хмельницькій, Вінницькій, Львівській та Київській областях.

  7756_0_main_new_15234042.jpg (37.95 Kb)


  Влітку багато українців традиційно шукають нові місця роботи, адже з кінця весни і до вересня набирає обертів сезонна зайнятість. Вожаті в таборах, працівники на курортах, будівельники і аграрії - всі ці професії користуються влітку особливим попитом. Сайт "Сегодня" розбирався, наскільки сезонна зайнятість розвинена в Україні, які вакансії користуються найбільшим попитом і скільки можна заробити за літо.

  Які є вакансії
  Станом на 1 червня цього року в Державній службі зайнятості роботодавцями було зареєстровано 86 тис. вакансій, а ще 46 тис. пропозицій роботи були отримані з інших джерел.

  При цьому більше 21 тис. вакансій були саме на сезонну зайнятість, і в середині червня 19 тис. з цих вакансій вже були укомплектовані. На даний момент актуальними залишається більше 1,2 тис. вакансій сезонної зайнятості.
  "Рынок труда функционирует по определенным правилам и имеет свои сезонные колебания. Так, с наступлением весны активизируются все игроки рынка. У работодателей появляется необходимость закрытия сезонных вакансий, а у соискателей, соответственно, есть возможность поработать на сезонных работах.

  К весенне-летнему сезону работодатели начинают готовится еще зимой и в начале весны – март и апрель. В этот период динамика размещения рабочих предложений идет вверх", – рассказала в комментарии сайту "Сегодня" Катерина Криворученко, специалист экспертно-аналитического центра HeadHunter Украина.

  Особливою популярністю користуються сфери продажу, обслуговування, адміністративна робота, сільське господарство, будівництво і т.д. Так, HR-експерт порталу Rabota.ua Тетяна Пашкіна розповідає, що особливою популярністю користуються вакансії продавців-консультантів, промоутерів, операторів і кур'єрів.

  "Такие должности, как продавец-консультант, мерчендайзер, торговый представитель, промоутер. Далее идут работы оператора колл-центра, курьера, а в сфере гостеприимства выбор еще богаче – администратор, хостесс, официант, повар, помощник повара, бармен, бариста, кондитер, матрос-спасатель, бич-бой и т.д.", – говорит эксперт.

  Причому на всі ці вакансії цілком можуть влаштуватися і студенти, адже досвід роботи там не потрібен. Експерти відзначають, що активний період таких вакансій - з червня по вересень-жовтень.

  "Такие работы возможны по всей территории Украины – с июня по сентябрь-октябрь, с полной оплатой отработанного, а в курортных регионах кроме оклада могут включать еще и проживание-питание", – отметила Пашкина.

  У службі зайнятості розповіли, які вакансії ще користуються великою популярністю в Україні:
  в сільському господарстві - тракторист-машиніст сельхозяйственной виробництва; робітник з комплексного обслуговування сільськогосподарського виробництва, робітник фермерського господарства, виноградар, лісоруб;
  у переробній промисловості - підготовчих сировини, технолог, оператор лінії харчової продукції, укладальник-пакувальник, підсобний працівник;
  в будівництві - бетонщик, дорожній робітник, столяр, штукатур, стропальник, машиніст екскаватора;
  в торгівлі - продавець, касир, менеджер (управитель) із збуту;
  в готельному і ресторанному бізнесі - кухар, пекар, офіціант, адміністратор, мийник посуду, покоївка;
  у сфері туризму і розваг – вожатий (вихователь), провідник пасажирського вагона, робітник з благоустрою.
  "Традиционно лидерами по привлечению сезонных работников являются компании, бизнес которых связан с сезонными колебаниями рынка. Основной массив сезонных вакансий предлагают работодатели сферы гостеприимства (отели, рестораны, кафы, базы отдыха, санатории, детские лагеря, предприятия в сфере развлечения и пр.), аграрного сектора, строительного бизнеса, организации по благоустройству и озеленению, ритейл (продажа сезонных товаров – мороженое, вода и т.д.)", – говорит Криворученко.

  Також експерти відзначають, що в порівнянні з першим півріччям минулого року, зараз спостерігається тенденція збільшення кількості сезонних пропозицій. Так, якщо порівнювати з більш ранніми періодами, то кількість вакансій за перше півріччя 2018 приблизно така ж, як в першому півріччі 2016 року.

  Пошуками сезонної роботи краще займатися раніше, оскільки вже під кінець весни вакансій стає менше. Але на літо з'являється багато пропозицій роботи в агросекторі, адже стартує кампанія зі збору врожаю.

  В які регіони краще їхати
  Найбільше сезонних вакансій з'являється там, де є різні курорти, бази відпочинку, санаторії і просто пляжі. Так, згідно зі статистикою служба зайнятості, найбільше пропозицій сезонної зайнятості в Одеській, Хмельницькій, Вінницькій, Львівській і Київській областях.

  А ось в компанії HeadHunter нам розповіли, що, крім перерахованих вище, активно сезонні вакансії пропонують також роботодавці Дніпровської, Запорізької, Миколаївської, Харківської та Херсонської областей.

  Так, в Одеській області існує великий попит на кухарів і офіціантів з зарплатою від 4 500 до 10 тис. грн, на покоївок (заробіток від 4 до 6 тис. грн), а також на продавців і підсобних робітників, які можуть отримувати близько 4 тис. грн. У Хмельницькій області часто шукають провідників пасажирських вагонів з зарплатою в 5 500 грн.

  А ось у Вінницькій області затребувані більше сільськогосподарські спеціальності, наприклад, підготовчих сировини (консервів), робітник з комплексного обслуговування с/г виробництва, укладальник продуктів консервування, оператор лінії у виробництві харчової продукції.

  На Львівщині шукають також провідників, правда, зарплату тут пропонують побільше – до 7600 грн, а також дорожніх (8 тис. грн) і підсобних робітників (6 тис. грн). У Київській області, за даними служби зайнятості, користуються найбільшим попитом електрогазозварювальники (9 000-15 000 гривень).

  "Сезонная занятость, в том числе с предоставлением жилья, дает возможность решить вопрос временного трудоустройства переселенцам, демобилизованным участникам АТО, студенческой молодежи, а также всем, кто желает работать на таких работах", – отметили в службе занятости.

  Скільки можна заробити
  Середню зарплату на сезонних вакансіях обчислити досить складно. Так, за офіційними даними дохід на таких роботах становить від 3,7 до 15 тис. грн. Експерти відзначають, що середня зарплата - досить розпливчаста величина, і зустрічаються пропозиції як з мінімальним заробітком, так і з доходом в 15 тис. грн.

  "Если говорить о зарплатной вилке, то она зависит от многих факторов: сфера деятельности компании, уровень ответственности и объем выполняемых задач, время работы и пр. Так, например, поварам-универсалам в регионах предлагают от 12 тыс. грн. Садовникам – от 6 500 грн. Горничным – от 6 500 грн. Спасателям – от 6 тыс. грн. Менеджерам проката велосипедов – от 5 тыс. грн. Промоутерам – от 4 тыс. грн", – поясняет Криворученко.

  Правда, незважаючи на те, що сезонна робота - це непоганий заробіток за короткий час, українці часом досить неоднозначно ставляться до неї, а багато хто боїться стати жертвами недобросовісних роботодавців і шахраїв.

  Нагадаємо, що раніше ми писали про те, як студентам знайти підробіток на літо з гідною зарплатою.
  Також нещодавно ми розповідали про те, які посади в Україні найбільш високооплачувані.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Експерти назвали найпопулярніші гаджети для здоров'я в Україні Експерти назвали найпопулярніші гаджети для здоров'я в Україні
Гаджети для здоров'я стають все більш популярними в Україні.
Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО) Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО)
Компанія Nike в ході оголошення результатів за другу чверть поточного фінансового року (була закрита 30 листопада) поділилася планами щодо випуску нов...
Топ-недооцінені телефони 2018 року Топ-недооцінені телефони 2018 року
2018 рік був сповнений вдалих смартфонів, які підкорили світ своїм дизайном, потужністю, можливостями фотокамер, дисплеїв та іншими революційними ново...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми