Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Вік має значення: кому найважче знайти роботу

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: робота

    16% людей до 40 років стверджують, що при працевлаштуванні вік — це проблема. І молодші, і старші працівники мають майже однаковий рівень впевненості у своєму місці роботи — 44% людей до 40 скоріше впевнені, як і 39% людей, яким за 40.

    38_blogery.jpg (47.3 Kb)

    Такі дані наводить OLX Робота, згідно з опитуванням понад 8 тис. пошукачів різного віку.

    Серед причин відмов у працевлаштуванні, крім віку, пошукачі називали наявність дітей та інвалідності. Українці вважають процес пошуку роботи переважно тяжким та дуже тяжким.

    Сильні сторони працівників 18-40 років. Вони вважають, що порівняно зі старшими колегами, мають кілька переваг — бажання будувати кар’єру, більша активність та ініціативність. До того ж, на їхній погляд, вони краще орієнтуються у сучасних технологіях.

    Люди від 40 років назвали своїми перевагами більш відповідальний підхід до роботи, зацікавленість у довгостроковому працевлаштуванні та наявність більших знань і досвіду.

    При цьому, готовність перепрацьовувати як свою сильну сторону вказують 14% зрілих пошукачів і 20% тих, кому до 40 років.

    39% учасників у віці 40+ років вважають свій вік при працевлаштуванні загалом значним мінусом. Тільки 7% думають, що вік — це перевага. А ось тим, кому до 40, говорять інакше:

    28% називають їхній вік плюсом;
    11% впевнені, що їх сприймають не так серйозно через молодість.

    Пошук роботи. Працівники до 40 років знаходять її швидше. 41% людей шукають нове місце не більше 2 тижнів. Для порівняння — 13% роблять це півроку і навіть довше.

    При цьому лише 29% серед респондентів 40+ вдається працевлаштуватися менш ніж за 14 днів, а 20% шукають роботу понад півроку. Обидві групи респондентів також оцінили, наскільки важко проходять пошуки роботи, результати майже однакові:

    дуже тяжко — 39% (40+) і 37% (до 40 років).
    тяжко — 49% і 49%.
    легко — 9% і 11%.
    дуже легко — 3% і 3%.
    Сфери. Торгівля та продажі та транспорт/логістика — сфери, де найбільше намагаються знайти роботу люди, незалежно від віку. Однак на третьому місці серед українців до 40 – бари і ресторани, а для 40+ років — виробництво.

    84% старших працівників важче знайти роботу у своєму населеному пункті, у той час серед тих, кому до 40, — цей показник склав 79%. При цьому 30% пошукачів після 40 і 27% до 40 років впевнені, що можна знайти будь-яке місце з достатнім заробітком і з достатньою кваліфікацією.

    64% людей після 40 мали проблеми з пошуком роботи через вік. Працівникам до 40 років казали, що наймають людей лише до певного віку, у 16% випадків.

    Три головні причини відмов для робітників віком 40+:

    бажаний рівень зарплати.
    вік.
    недостатній рівень освіти.
    Молодші працівники назвали наступні причини:

    недостатній рівень освіти.
    нерелевантний досвід.
    бажаний рівень зарплати.
    На вибір місця роботи в обох груп респондентів перш за все впливає рівень заробітної плати та графік роботи. Серед важливих факторів – близьке розташування до дому та можливість поєднувати роботу з особистим життям/побутом. Ось тільки люди за 40 років більше цінують перше, а ті, кому до 40 років — друге.

    Мотивація працювати у людей різного віку ідентична. По-перше, це бажання відчувати себе матеріально впевнено та незалежно. По-друге, це забезпечення сім’ї. Третє — гостра потреба у грошах.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми