Суспільство, Влада та політики Автор: RomanK Друкувати

Українські біженці звернулися до уряду Швеції: що просять

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: Швеція, біженці

    Українці просять владу Швеції дозволити їм залишитися в країні і після завершення терміну дії Директиви про тимчасовий захист (TPD), що надавала громадянам України право легально перебувати в ЄС. Уряд королівства закликають заповнити правову невизначеність, враховуючи ступінь інтеграції українців в місцевий соціум.

    0815_67744.jpg (.95 Kb)

    Про відповідну петицію в листі до одного найбільших шведських видань Dagens Nyheter повідомила голова організації RefugeeHope UA&SE Христина Гевчук. Загалом, за її словами, звернення до Кабінету міністрів підписали 13 українських організацій.

    Гевчук наголошує, що, за даними Шведської міграційної ради, у цій скандинавській країні проживає приблизно 45 тис. українських біженців. З них 66% працевлаштовані або беруть участь у програмах на ринку праці, а 46% розмовляють шведською мовою.

    Наразі вони мають право перебувати у країні до березня 2026 року – це крайній термін TPD. І тисячі українських сімей занепокоєні тим, що шведський уряд все ще не представив жодного подальшого плану.

    "Йдеться не лише про закон – йдеться про людську гідність, безпеку та право на майбутнє. Багато українських дітей сьогодні розмовляють шведською краще, ніж українською, їхні друзі – шведи, а їхні батьки будують у Швеції кар'єру. Покинути все це знову – наче вдруге втратити дім", – наголошує авторка.

    Загалом в листі Гевчук вказано 5 вимог до уряду королівства. Зокрема вони просять:

    Надати їм можливість отримати постійний або довгостроковий дозвіл на проживання без вимоги виїзду зі Швеції (схожі законодавчі зміни вже прописуються в Німеччині та Чехії);
    Щоб під час подання заяви на отримання дозволу на постійне проживання весь час, проведений в країні за умовами Директиви про масову міграцію, враховувався як час легального проживання.
    Надати можливість змінювати статус на робочий, студентський або сімейний, не виїжджаючи з Швеції, а також скоригувати вимоги до доходу та інші бар'єри, враховуючи реальну життєву ситуацію українців.
    Возз'єднання сімей без потреби виїжджати зі Швеції – особливо для тих, хто розпочав цей процес до повномасштабного вторгнення, а також нових сімей, що утворилися з того часу у Швеції, та дітей, що народилися в королівстві або переїхали з одним із батьків.
    Скасувати дискримінаційні відмінності у розподілі номерів соціального страхування – наразі, попри однаковий правовий статус, біженці, що прибули раніше, мають більше прав.
    "Ми, українці, не просто просимо захисту, а пропонуємо натомість свою відданість, свої знання та свою працю. Швеція стала нашою другою домівкою. Тепер ми просимо шведських політиків: не дайте нам втратити цей дім знову", – пише Христина Гевчук.

    Офіційно шведський уряд це ще поки ніяк не коментував.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство
    Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) кардинально оновили свою візову політику. Імміграційні адвокати вважають, що ці зміни можуть перетворити ОАЕ на о...
    Трамп готує жорсткі санкцій проти рф Трамп готує жорсткі санкцій проти рф
    Президент США Дональд Трамп готовий підписати двопартійний законопроект про нові санкції проти Росії, які передбачають запровадження 500% мит щодо кра...
    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми