Україна має пережити складні часи, щоби стати європейською країною.
Про це сказав шеф-редактор найвпливовішого у Польщі часопису Gazeta Wyborcza Адам Міхнік.
"Україна - перша країна, яка очевидно і відкрито сказала “ні” путінській агресії. Вона з неймовірним героїзмом існує в боротьбі за незалежність та державу порядних людей. Що стосується Польщі, то 26 років тому ніхто з нас не думав, що буде кінець комунізму. У чому була наша сила? Ми мали ідею, яка об'єднувала нас усередині опозиції. Ми сперечалися між собою, тому що були різними. Проте нам удалося знайти компроміс, адже були беззаперечними два авторитети - лідер "Солідарності" Лех Валенса і Папа Римський Іван Павло II. Це допогло нам звільнитися від радянського впливу", - повідомив він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Новак: Економіка України в чудовому стані
"Щодо економіки, то реформа Бальцеровича - найважливіша зміна Польщі, і вона цікава для українців. Вам це ще треба пережити. Шокова терапія після формування першого уряду "Солідарності" 1989 року передбачала перехід від планової до ринкової економіки. Силою "Солідарності" на той час були великі заводи, підприємства, шахтарі. У моменти їхніх страйків ми бачили безсилля наших секретарів і генералів. Сьогодні ми живемо в умовах здорової економіки, але тоді це був політично дуже складний момент. Він стосувався соціальної сфери. Це був удар по підприємствах і людях. Їхня боротьба принесла свободу Польщі, відкрила двері до реформ, але ці люди стали їхніми першими жертвами", - додав він.
"Зараз в Україні окрім євроентузіастів є і євроскептики. У Польщі раніше теж так було. Тим не менш, сьогодні ніхто на моїй Батьківщині не скаже, що вступ у ЄС був помилкою", - підкреслив Міхник.