Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Влада хоче перевірити житло українців

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: суспільство, влада

    У КМДА пояснюють, що перевірки торкнуться тих, у кого немає лічильників на гарячу і холодну воду.

    0526_multi-tariff-meters.jpg (74.32 Kb)

    Заступник мера Києва Петро Пантелєєв днями заявив про те, що місцева влада з весни 2017 року перевірятиме, скільки людей проживає в квартирах, і виявлятиме українців без реєстрації. Так, платіжки на гарячу і холодну воду в квартирах без лічильників приходить на соціальну норму споживання. При цьому норма залежить від того, скільки осіб користується послугами. Як пояснили в КМДА, бувають випадки, коли в квартирах влаштовують хостели, використовують десятки кубометрів води, але платять при цьому як за невелику родину. Перевірки дозволять виявляти подібні порушення.

    "Ми з поліцією проводитимемо паспортний контроль в будинках і квартирах"

    26 грудня на київському сайті "44" з'явилася новина із заголовком "У Києві почнуть перевірки нелегальних квартиронаймачів". "Ми з поліцією проводитимемо паспортний контроль в будинках і квартирах, щоб розуміти, скільки людей легально проживають в квартирах, а скільки – не зареєстровані. Такий контроль плануємо запустити навесні 2017 року", – сказав Пантелєєв в коментарі виданню.

    "Ми з поліцією проводитимемо паспортний контроль в будинках і квартирах, щоб розуміти, скільки людей легально проживають в квартирах, а скільки – не зареєстровані. Такий контроль плануємо запустити навесні 2017 року", – сказав Пантелєєв в коментарі виданню.

    Наразі новину з сайту видалили, проте фотографія сторінки збереглася. У КМДА пояснили: інформація подана некоректно і перевірки торкнуться тільки тих, хто живе в квартирах без лічильників на холодну та гарячу воду. Мета перевірки – домогтися "справедливості" при оплаті комуналки. Так, якщо в квартирі без лічильників зареєстровано дві особи, платити за холодну і гарячу воду потрібно буде за нормативом, розрахованим на дві особи. Якщо при цьому за фактом живуть в квартирі десять осіб, платити все одно треба як за двох.

    Пізніше прес-служба КМДА також опублікувала коментар мера Віталія Кличка, він заявив – перевіряти прописку ніхто не збирається. "Це спотворена інформація. Ніхто не ходитиме по квартирах і перевірятиме прописку. Наше завдання – зробити так, щоб була справедливість. Є сьогодні чимало скарг, адже в багатьох квартирах, де немає лічильників, живе більше людей, ніж зареєстровано в будинку. Вони використовують і водопостачання, і теплопостачання, але платять за меншу кількість осіб. Ми зараз розглядаємо різні механізми, що забезпечують справедливу оплату за комунальні послуги", – зазначив Віталій Кличко.

    "Є сьогодні чимало скарг, адже в багатьох квартирах, де немає лічильників, живе більше осіб, ніж зареєстровано в будинку. Вони використовують і водопостачання, і теплопостачання, але платять за меншу кількість осіб. Ми зараз розглядаємо різні механізми, що забезпечують справедливу оплату за комунальні послуги", – зазначив Віталій Кличко.

    Водночас прес-секретар Пантелєєва Юлія Грамотна уточнила, що перевірка насамперед торкнеться злісних порушників. Наприклад, якщо в квартирі влаштували хостел, перукарню тощо і реальне споживання води сягає десятків кубометрів на місяць.
    Що робити, якщо в "гості" все-таки прийшла поліція і співробітник КМДА з "перевіркою"

    Юлія Грамотна пояснює: перевірки торкнуться лише кількох десятків квартир. Наприклад, якщо мешканці скаржаться на хостел в сусідній квартирі, КМДА згідно з механізмом, який, за словами Кличка, на цей момент розробляється, посприяють тому, щоб "порушники" платили за той обсяг комунальних послуг, який насправді споживають.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "ДНР і "ЛНР" пришлють українські платіжки за воду

    Однак, навіть якщо КМДА ухвалить рішення провести масштабні перевірки, згідно із законом, права без дозволу мешканців оглядати квартири вони не мають. Як пояснює адвокат Олег Бойко, ні поліція, ні органи місцевої влади не можуть оглядати житло без постанови суду. Якщо "в гості" прийшла поліція, будь-який українець має право не відкривати двері.

    "Можливість проникнути до квартири без згоди мешканця, або це поліція, або КМДА, або ЖЕК, є тільки за однієї умови: якщо є відповідна постанова суду. Жоден інший документ, посвідчення або ще що-небудь не дають таке право", – розповідає Олег Бойко. Огляд житла можуть провести без санкції суду тільки в тому випадку, якщо власник квартири сам дав на це згоду.

    "Можливість проникнути до квартири без згоди мешканця, або це поліція, або КМДА, або ЖЕК, є тільки за однієї умови: якщо є відповідна постанова суду", – пояснює адвокат.

    Як зазначають юристи, українці дійсно часто порушують. Наприклад, здають квартири, в якій оформлена субсидія. При цьому не відмовляються від "знижки на комуналку" і не декларують дохід від оренди. Або ж переїжджають до іншого міста і не реєструються. Якщо за перше порушення "недобросовісним" українцям загрожує анулювання субсидії, то в другому випадку доведеться заплатити штраф.

    Щоправда, сума штрафу варіюється в межах 17-51 гривні. До того ж, перший раз, згідно з Адміністративним Кодексом, карається "попередженням". Якщо протягом одного року попастися правоохоронцям без реєстрації повторно – доведеться віддати від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів (17 гривень).

    За словами Олега Бойка, довести, що українець дійсно живе без реєстрації – вкрай складно. Перевіряти прописку у перехожих на вулиці, як і ходити по квартирах, поліція не має права.

    Зареєструватися на новому місці потрібно не пізніше, ніж через 30 днів після переїзду
    Ще в квітні цього року набула чинності постанова Кабміну №207, за яким реєстрація місця проживання передається з Держміграційної служби у відання місцевих органів влади.

    Всі, хто виїхав з дому і затримався як мінімум на 30 днів (заробітки, відпочинок, навчання тощо) зобов'язаний зареєструватися на новому місці. Щоб зареєструватися, потрібен документ, наприклад, договір оренди житла або право власності на квартиру. Крім того, до центру адміністративних послуг потрібно принести оригінал паспорта того, хто реєструється і того, хто володіє житлом. Чоловікам також доведеться показати військовий квиток.

    Штрафи за відсутність реєстрації поповнюють місцеві бюджети і, як вважає юрист Олександр Плахотник, це стане стимулом для місцевої влади активніше знаходити "порушників" і штрафувати їх.

    "Взагалі тут дуже складно визначити, хто прописаний, а хто ні. Ось якщо самі визнаєте – тоді так, можуть покарати. А якщо сказати, наприклад: "так, я прописаний в Дніпрі, але працюю в Києві і кожен день їжджу додому на попутках", буде складно довести зворотне. Та й воно того не варто – через 17 гривень штрафу ніхто не проводитиме розслідування і з'ясовуватиме, де ви живете", – говорить Олександр Плахотник.

    До слова, в інтернеті повно пропозицій про реєстрацію за плату в будь-якому регіоні України. Ціни різні від 2000 грн за рік "проживання" в облцентрі, куди люди їдуть у пошуках роботи, до 12 тис. грн – для псевдожителів прикордонних районів. Їм така реєстрація, навіть фіктивна, дозволить через 3 роки отримати право на багаторазовий безвізовий в'їзд на прикордонні території (до 50 км від кордону) країн ЄС – Угорщини, Словаччини, Румунії.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми