Популярністю користуються пральні машини, відеореєстратори і телевізори.
За минулий рік попит на побутову техніку та електроніку в Україні зріс майже на 30% і простолжает підвищуватися. Журналісти "Сегодня" розібралися, що спричинило ажіотаж – дізналася Інна Гоголь.
Як розповідають продавці, українці в основному скуповують велику побутову техніку і відеореєстратори. А ось ряди з фото- та відеотехнікою обходять стороною.
Майже в кожному чеку – 2-3 товари, розповідає продавець Артем Яблоновський. Останнім часом зросла і середня сума покупки.
"Купують дорожчу техніку. Розуміють, що потім буде дорожче, тому беруть, то, що довше прослужить, кращої якості", – зазначає Яблоновський.
Під час економічної кризи такі покупки – це спосіб вкласти дрібні заощадження, пояснює економіст Андрій Новак. Крім того, зараз вигідні умови споживчих кредитів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ціна на борщовий набір подолала "психологічну відмітку"
"Нудно дочекатися з будь-якого виду побутової або комп'ютерної техніки виходу новинки, але купувати не новинку, а попередню модель, на яку будуть великі знижки", – радить Новак.
Як радять експерти, купувати варто і техніку тривалого користування. Її найвигідніше брати напередодні свят.
Нагадаємо, за минулий рік українці витратили на мобільні телефони понад 22 млрд грн – в рази більше, ніж на будь-яку іншу персональну електроніку. Аналітики підрахували, що нові мобільники українці купують в середньому раз в 5-6 років (без урахування ринку б/у пристроїв і покупок за кордоном).
В цілому обсяг ринку смартфонів в Україні в 2017 році досяг 4,6 млн пристроїв. Це на 20% більше, ніж в 2016 році. На 2018 рік виробники прогнозують такі ж темпи зростання, відповідно, ринок може досягти 5,5 млн смартфонів.