Суспільство, Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

В українців закінчують гроші

 • Джерело: enovosty.com.  → Ключові теги: суспільство, фінанси

  Незважаючи на те, що з 2016 року в Україні діє Стратегія подолання бідності, новий звіт Рахункової палати демонструє стабільне зростання жебраків людей в нашій країні.

  7250_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  Звіт Рахункової палати чітко демонструє, що в залежності від методології визначення бідності різняться і показники. У відомстві зазначили, що, вимірюючи благополуччя людей за абсолютним критерієм, тобто використовуючи грошові доходи, видно позитивна динаміка - люди стали трохи багатшими. Сталося це за рахунок підвищення мінімальної зарплати і пенсій. Однак насправді доходи українців зростають лише на папері, а купівельна спроможність залишається мізерно малою.

  В ЄС вже давно не використовують таку методику визначення рівня депривації (різні види поневірянь) через її похибки. Відповідно до європейської шкали аналіз проводять за допомогою немонетарних критеріїв. Вони не вимірюються грошима, а відповідають набору певних благ. ЄС визначив 9 таких позицій, що визначають становище людини на шкалі багатий - бідний:

  - наявність в домогосподарстві заборгованостей по кредиту, розстрочення, оренді або комунальних рахунках;
  - неможливість сім'ї заплатити за 7-денний щорічну відпустку поза домом;
  - нездатність підтримувати належну температуру в житло через брак коштів;
  - нестача грошей на м'ясні та рибні продукти раз в два дні;
  - неможливість покрити непередбачені витрати в розмірі одного прожиткового мінімуму;
  - відсутність телефону через брак коштів, нездатність придбати кольоровий телевізор;
  - нестача грошей на оплату медичних послуг і придбання ліків;
  - відсутність пральної машини через низький матеріального стану;
  - неможливість придбати автомобіль.

  В ЄС вважають, що, якщо з даного набору благ немає 3 - це свідчить про депривацію. Якщо ж відсутні 4 показника - помітна демонстрація глибокої депривації. Наприклад, в 2016 році рівень депривації в ЄС був на рівні 16%, а глибокої - 8%. У нашій же країні за підсумками минулого 2017 року ці показники становили 42% і 27% відповідно. Україна з 2015 року прийняла рішення орієнтуватися у визначенні рівня депривації на 4 з 9 критеріїв, запропонованих даної методологією. Таким чином, у нас понад чверть населення перебуває за межею бідності.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Apple випустив супершвидкий ноутбук Apple випустив супершвидкий ноутбук
Компанія Apple представила нову модель ноутбука MacBook Pro з 8-ядерним процесором, який робить його найшвидшим в історії компанії.
У власників Huawei проблеми: сервіси Google перестануть підтримуватися У власників Huawei проблеми: сервіси Google перестануть підтримуватися
Компанія Google припиняє співпрацю з китайським виробником смартфонів Huawei після указу президента США Дональда Трампа про заборону на використання о...
Дизайн квартир, що популярно в 2019 році Дизайн квартир, що популярно в 2019 році
З кожним новим роком з'являються нові тенденції в дизайні інтер'єрів, які потрібно враховувати та навіть переглядати, аби ви могли оновлювати свій дім...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми