Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Cоцслужби судяться з "одинокими матерями"

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: соцвиплати

  Батьки відмовляються від дітей заради соцвиплат в 1000-2000 грн.

  3838_1463683733_1072.jpg (65.68 Kb)


  У графі батько – прочерк, а у дитини прізвище матері. Кожна п'ята дитина в Україні народжується поза шлюбом. При цьому левова частка таких дітей виховується в повних сім'ях. Заради соцвиплат і субсидій українські чоловіки позбавляють себе прав на дитину. Діти отримують прізвище матері, а батько за законом для своєї дитини – чужий.

  Тільки за останні 10 років одиноких матерів в країні стало більше в 23 рази.

  Соцслужби вже давно розкусили схему фейкових одиноких матерів. І через суд держава змушує такі сім'ї повертати десятки тисяч гривень і платити великі штрафи за шахрайство.

  Що отримує одинока матір
  В Україні створився такий соціальний механізм, коли людям невигідно реєструвати шлюб. Жінкам такий статус дозволяє отримувати гроші як одиноким матерям, соціальну допомогу і виплати для малозабезпечених. А також – не вписувати всі доходи при призначенні субсидій, вважає міністр соціальної політики Андрій Рева.

  Відповідно до закону "Про державну допомогу сім'ям з дітьми", на виплату мають право жінки, які не перебувають у шлюбі і при цьому в свідоцтві про народження відсутній запис про батька.

  Кількість одиноких матерів різко зросла після перегляду розміру виплат. У 2002 році в Україні було 27,2 тис. одиноких мам. Тоді держава виплачувала всього 10% від мінімальної зарплати – 11,8 грн на місяць. З 2005-року держава виплачує різницю між фактичними доходами і прожитковим мінімумом. Всього за 10 років одиноких матерів стало більше в 23 рази – 610 тис. А в свідоцтвах про народження дитини в графі батько все частіше стоїть прочерк.

  Все це заради тисячі-двох гривень за рахунок тих, хто платить податки. Розмір виплати для одинокої матері залежить від доходів, які отримує сім'я. Оскільки доходи батька не враховуються, така сім'я має право ще й на субсидію.

  Судячи з судових реєстрів, таких випадків по країні – тисячі. Тих, хто попався на шахрайстві, суд змушує повертати державі десятки тисяч гривень.

  Покарання – від штрафів до позбавлення волі
  Розпитують сусідів і подають до суду: працівники соціальних служб час від часу влаштовують рейди на фейкових одиноких матерів.

  Зовсім нещодавно суд виніс вирок сім'ї з Глухова Сумській області, яка п'ять місяців отримувала допомогу для одинокої матері.

  У червні 2018 го жінка пішла до місцевого управління соцзахисту. Там вона написала заяву на призначення всіх видів допомоги для одинокої матері. Про те, що живе з батьком дитини – не вказала, а в свідоцтві про народження дитини даних про батька не було. Тому жінці призначили виплату в 1900 грн/міс. За півроку сім'я незаконно отримала 11 471 грн з держбюджету.

  Коли все з'ясувалося, жінку звинуватили в шахрайстві за ст. 190 Кримінального кодексу України. За цією статтею їй загрожував штраф до 850 грн і обмеження волі до трьох років. Соцслужби зажадали повернути гроші, але вона відшкодувала лише 2000 грн. Через суд жінку змусили повернути решту суми – 9471 грн і призначили штраф у 850 грн.

  "Суд майже ніколи не позбавляє волі матерів. Є випадки, коли жінка не раз намагається оформити допомогу одинокій матері, тоді суд дійсно може дати умовне позбавлення волі. Але в практиці суд виносить рішення відшкодувати всі соцвиплати і заплатити штраф. При цьому це досить великі суми. Поки соцслужби виявлять таку матір, може піти півтора-два роки. За цей час сім'ї перерахують близько 20-30 тисяч гривень", – розповідає адвокат Ольга Коваленко.

  Самі матері ставлять себе під загрозу, вважає адвокат. Через те, що офіційно батька немає, жінка не зможе зажадати аліменти у випадку розлучення. А аліменти – більше, ніж соцвиплати. Батько, який вирішив поставити в свідоцтві про народження прочерк заради соцвиплат, не має права відвідувати дитину в лікарні, забирати зі школи, приймати рішення про місце проживання і виїзд дитини за кордон.

  Щоб встановити офіційне батьківство, доведеться звертатися до суду. Це може зайняти не один місяць.

  "Поки біологічний батько не визнає, що дитина його, або зробить ДНК-тест, мати не зможе вимагати аліменти навіть через суд", – додає Коваленко.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

В Україні хочуть розблокувати В Україні хочуть розблокувати "Вконтакте" та інші російські сайти
На офіційному сайті гаранта Конституції української держави була опублікована петиція щодо відновлення роботи всіх інтернет-сервісів компаній Російськ...
Рейтинг смартфонів з найсильнішою Рейтинг смартфонів з найсильнішою "начинкою"
Сайт Antutu опублікував свої два щомісячні рейтинги найпотужніших Android-смартфонів.
Apple представила 16-дюймовий MacBook Pro Apple представила 16-дюймовий MacBook Pro
Apple представила MacBook Pro 16" 2019 - найбільший ноутбук Apple з моменту припинення продажів 17-дюймової моделі в 2012 році, модель отримала новий ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми