Протягом 2022-2023 років зарплати українців підвищуватимуться, але меншими темпами, порівняно з інфляцією. Тож реальні їхні доходи впадуть більш ніж наполовину.
Про це розповів ексзаступник директора департаменту фінстабільності НБУ Євген Дубогриз, передає Forbes. Він зазначив: більш як половина заощаджень українців "лежать" у банках "на символічних відсотках", через що на суттєвий їхній приріст очікувати не доводиться.
"Майже 65% коштів населення в банках – це вклади на вимогу із символічними відсотками. Також є проблема із зарплатами – вони підвищуватимуться, однак меншими темпами, порівняно з інфляцією. Принаймні, цього року і більшу частину наступного", – сказав Дубогриз.
При цьому він наголосив: попри складну економічну ситуацію в країні, суттєвого зростання безробіття не очікується. Понад те, за його прогнозами, "ймовірно, буде додатковий попит на робочу силу".
Щодо цін, то, на думку Дубогриза, вони зростуть насамперед на пальне продукти, транспорт. "Основна причина – подорожчання енергоносіїв і пального. Наступного року ще позначиться ефект низької бази порівняння: на початку 2022-го ціни були невисокими", – пояснив він.
Водночас "комуналка", припускає експерт, не дорожчатиме, оскільки уряд не ризикне підвищувати тарифи під час воєнного стану. "Низькі ціни, ймовірно, підтримуватимуть непрямим субсидуванням: за рахунок додаткового "друку" гривні та докапіталізації "Нафтогазу", – підсумував Дубогриз.