Суспільство, Бензин та енергетика, Влада та політики Автор: RomanK Друкувати

Як підготуватися до можливого "кінця цивілізації" вже сьогодні: поради

  • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: відключення електроенергії, поради

    Власникам квартир буде складніше розв’язувати питання відсутності води та газу, ніж мешканцям приватних будинків.

    5442_29_main_new_1509094336.jpg (84.13 Kb)

    Останні тижні засмучують українців новинами про те, що цієї зими можливе повернення блекаутів, більше того – вони можуть стати довшими за минулорічні! До того ж, на думку деяких експертів, існує ризик того, що у разі вимкнення електрики у домівках населення можуть виникати перебої із постачанням води та газу.

    Голова Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко у коментарі УНІАН надав українцям поради, як підготуватися до можливого "кінця цивілізації" вже сьогодні.

    Поради приватним оселям
    Якщо песимістичні прогнози на зиму таки справдяться, у кращій ситуації опиняться власники приватних будинків, адже вони матимуть більше опцій, як зігрітися та облаштувати побут.

    По-перше, вони завжди можуть встановити генератор безпосередньо у дворі. Зараз найпростіші генератори потужністю 3,5 кіловати коштують від 6 тисяч гривень. Такої потужності вистачить на те, щоб одночасно ввімкнути телевізор (200 Вт), мікрохвильовку (1000 Вт), холодильник (300 Вт) та комп’ютер (600 Вт). Головне його не перенавантажувати.

    За словами експерта Попенко, забезпечити газом приватну оселю можна придбавши газовий балон і під'єднавши його до плити. Проте, треба бути обачним: перед встановленням балона необхідно проконсультуватися з газовою службою, аби були дотримані необхідні заходи безпеки.

    Ціни на газові балони стартують від 2500 гривень за десять літрів (без урахування вартості блакитного палива, а це – близько 240 гривень). Такого об'єму вистачить на приблизно 4 дні звичайного користування плитою, та навіть довше, якщо споживати газ економно. Більший об'єм балона – дорожча вартість.

    Забезпечити себе водою мешканці приватних будинків можуть за рахунок зроблених заздалегідь запасів. Набирати воду Попенко радить з колонок, що приєднані до підземних водопроводів, або з виритого колодязя, який є майже у кожному домогосподарстві.

    Поради мешканцям квартир
    Якщо говорити про багатоквартирний будинок, тут все складніше.

    Генератор у квартирі не поставиш - це небезпечно. Але можна замовити зарядну станцію по типу EcoFlow. Вона працює по типу великого павербанку, від якого можна заживити холодильник або інші прилади потужністю до 600 Вт, але лише по черзі. Ну, і телефон зарядити. Правда, це не з дешевих задоволень: за найбюджетніший варіант доведеться викласти близько 15 тисяч гривень.

    Без світла буде важко організувати водопостачання, бо відповідальні за це помпи залишаться без живлення. Проте можна забезпечити себе запасами питної та технічної води.

    "Повинні працювати органи місцевого самоврядування: встановити колонки, аби люди могли ними користуватися. Щоб людина вийшла з будинку і мала змогу забезпечити себе водою", - сказав голова Спілки споживачів комунальних послуг.

    Ще складніше жителям квартир забезпечити себе газом. Експерт каже, що, звісно, можна придбати собі газовий балон або туристичну конфорку, але він не рекомендує це робити через їхню вибухонебезпечність. І дійсно, уявіть собі 30 квартир, розташованих поруч, у кожній з яких стоїть вогненебезпечний елемент. Помилка лише однієї людини може здійняти у повітря цілий будинок. Тому жителям "бетонних джунглів" буде складно щось вдіяти у раз одночасної відсутності світла й газу.

    З огляду на це експерти рекомендують зробити необхідні запаси їжі довгого зберігання. Можна запастися консервами або їсти заздалегідь приготовану їжу з холодильника.

    Для того, щоб підтримувати низьку температуру в холодильнику, можна придбати "акумулятори холоду". Це контейнери, які довго тримають холод, і ціни на них доволі низькі: 6 штук можна придбати за 200 гривень.

    Що варто зробити вже зараз
    Також є кілька спільних порад для жителів як приватних будинків, так і квартир.

    Щоб мати змогу підзарядити телефон, завжди варто мати при собі кілька потужних павербанків. Ціни на них коливаються у межах 900-1500 гривень за штуку і залежать від місткості батареї. Краще брати павербанки на 20-30 тисяч міліампер/годин. Одного заряду такого приладу буде достатньо, щоб підзарядити телефон 6 разів.

    Освітлювати приміщення можна свічками або маленькими світлодіодними лампами, які можуть підзаряджатися від павербанків і коштують від 20 до 400 гривень.

    Щоб взимку вдома було тепліше, треба вже зараз перевірити вікна на шпарини: обробити їх герметиком, використати ущільнювач. Це дозволить запобігти втраті тепла. Таку ж процедуру треба провести і з вхідними дверима.

    Як повідомляв УНІАН, нещодавно прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що опалювальний сезон в Україні буде складним, тому уряд готується до різних сценаріїв проходження зими.

    Голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький вважає, що немає гарантій того, що Україна спокійно пройде зиму. Тому не треба поспішати позбавлятися генераторів, які врятували бізнес та домогосподарства минулої зими.

    Директор Центру дослідження енергетики Олександр Харченко вважає, що зима може бути складнішою ніж минулорічна, оскільки зараз міцність української енергосистеми нижча. Українцям варто готуватися до можливих блекаутів.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми