Суспільство, Робота. Зарплата. Пенсії, Влада та політики Автор: RomanK Друкувати

Бахматов може стати головою департаменту КМДА по боротьбі з корупцією

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: Бахматов

    Головою департаменту КМДА по боротьбі з корупцією може бути обраний екс-телеведучий, колишній радник мера Києва та підприємець Максим Бахматов . Його репутація викликає питання – ЗМІ та конкурсна комісія з'ясували, що він не відобразив усі свої доходи у декларації, а також фальсифікував довідки для банку та був фігурантом як мінімум двох кримінальних справ. Сам Бахматов на співбесіді не зміг пояснити процедуру продажу своєї компанії .

    8752_34352a8f44c9e65c7670542da2824b.jpg (43.31 Kb)

    Про це свідчить відеозапис співбесіди Бахматова на посаду у КМДА ( подивитися відео можна нижче на цій сторінці ). Під час цієї співбесіди кандидату поставили питання, на частину з яких він не міг відповісти.

    Зокрема, йшлося про продаж великого активу Бахматова, фінансово проведеного за кордоном, у Німеччині. Ймовірно, це є частка Бахматова в IT-компанії UkrGerman Enterprise (UGE).

    За продаж української компанії податки отримала Німеччина , також на іноземний рахунок було перераховано кошти. Як їх було витрачено і як Бахматов переказав їх на українські рахунки (якщо перекладав), Бахматов пояснити не зміг. Також відеозапис свідчить, що Бахматов не відображав цих даних у декларації про доходи.

    Крім того, Бахматов був фігурантом кримінальної справи за підробку документів . І хоча справа розвалилася, Бахматов зізнався, що він сфальшував довідку про зарплату, щоб отримати кредит у банку.

    "17 років тому, коли виписувалася і довідка, ніхто не міг подумати – ні банк, ні я, маючи на рахунках близько 400 тис. доларів – що колись буде криза, всі почнуть перевіряти все додертися до всього, шукати найменшу якусь якусь історію... У той час робилося як: у вас на рахунках є великі кошти, служба безпеки це знає, вони розуміють усі ризики: "Надайте нам якусь довідку". Якусь довідку я й надав. Так само, як кожен з українців надавав фіктивні довідки до посольств , коли отримували якусь візу, показували, що вони офіційно працюють і так далі"", – розповів сам Бахматов.

    При цьому він мав достатньо коштів для того, щоб придбати нерухомість навіть без кредиту. Але він все ж таки вирішив сфальсифікувати документи і не "світити" відомості про свій стан.

    Про цю сумнівну історію ще 2022 року писав медіа-аналітик Назар Приходько . Він зазначав, що Бахматов, який на той час заснував ГО "Офіс трансформації" і піарився як антикорупціонер, сам за часів Януковича "із задоволенням користувався схематозними благами".

    Так, Бахматова з його підробленою банківською довідкою звільнила від кримінальної відповідальності суддя Тетяна Овсеп'ян у серпні 2014 року. У матеріалах суду йшлося про правопорушення відповідно до ч.3 ст.358 КК України – фальсифікацію документів з метою отримання кредиту у розмірі понад 200 тис. доларів.

    "Судячи зі статті, злочин міг бути скоєний повторно . За це Овсеп'ян повинен дати Бахматову 5 років обмеження або позбавлення волі. Але справу закрили. Цікаво, скільки це йому коштувало?", - писав Приходько.

    Він зазначав, що саме ця суддя закрила розслідування "плівок Вовка" – аудіозапису, який правоохоронці зробили у кабінеті Павла Вовка, голови скандального Окружного апеляційного суду Києва.

    Також Бахматов фігурував у ще одній кримінальній справі . У 2007 році він узяв іпотеку, а в 2021 році продав будинок та земельну ділянку, які були під заставою, начебто з метою уникнути виплати боргу.

    Згідно з судовим рішенням, Бахматов занизив вартість майна у півтора-два рази . "Звичайне шахрайство. Тобто людина роками збагачувалась на схематозі, а доходи прикривала легальним бізнесом", - писав Приходько.

    Таким чином, антикорупційну посаду може обійняти людина із сумнівною чеснотою, досвідом фальсифікації документів, непрозорими активами та участю у кримінальних за плечима. За такої "цікавої" біографії слід очікувати і на відповідний рівень боротьби з корупцією.

    Сам Бахматов під час співбесіди пояснив, що кредит він узяв тому, що йому активно пропонували скористатися боргом. При цьому нібито самі банкіри дали дозвіл фальсифікувати довідку і попередили, що її не перевірятимуть. "Я купив квартиру, довідки роби якісь хочеш. Я сам собі, як генеральний директор, зробив так, як вони сказали. А коли ситуація різко змінилася, сказали, віддавай усі гроші. Я сказав, "чуваки, я не можу віддати всі гроші" "Інший департамент намагався силою змусити мене все віддати. Забігаючи наперед, скажу, що все вже віддано. Але я сам собі виписав довідку, пов'язану з моїм доходом", - пояснив він.

    Він також додав, що свій актив продавав у Німеччині, тому жодних порушень не могло бути. "У Німеччині був продаж і всі податки були сплачені в Німеччині. Я підніму ці дані, як це було зроблено. Ми робили угоду згідно з німецьким законодавством з німецьким нотаріусом, якщо ви проводили угоду в Німеччині з німецьким нотаріусом, то розумієте, що схематозів бути не може", – додав він.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми