Тарифи. Ціни. Штрафи, Продукти харчування, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Рекордне здорожчання яєць пішло на спад

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: ціни на яйця

    Після рекордного зростання у 2024 році ціни на яйця та курятину стабілізувалися, а подекуди навіть знизилися. Експерти прогнозують, що в найближчі місяці істотних змін у вартості цієї продукції не відбудеться через низький попит і перенасичення ринку.

    5380_60aa8b89b54-898998090900-580x330jpg.jpg (47.09 Kb)

    Про це розповів економіст Олег Пендзин та голова Спілки птахівників України Сергій Карпенко в коментарі Мінфіну. На тлі стрімкого подорожчання основних продуктів харчування в Україні ціни на яйця та курятину, які ще кілька місяців тому били рекорди, почали стабілізуватися.

    Якщо в листопаді-грудні 2024 року яйця зростали в ціні до небачених позначок, то у грудні відбулося падіння цін на 1,5%, а в січні спостерігається подальше зниження. За словами експертів, найближчим часом істотних коливань на ринку курятини та яєць не очікується. Сергій Карпенко пояснив, що здешевлення яєць обумовлене декількома факторами:

    зменшенням обсягів експорту: зовнішній попит на українську продукцію знизився, що збільшило пропозицію на внутрішньому ринку;
    зростанням виробництва у листопаді-грудні: виробники наростили обсяги виробництва, що призвело до перенасичення ринку;
    посиленням конкуренції між виробниками: багато птахофабрик, намагаючись утримати ринок, змушені знижувати ціни та запускати акційні пропозиції.
    Крім того, експерти зазначають, що Антимонопольний комітет України (АМКУ) розпочав розслідування на ринку яєць, що додатково вплинуло на стримування цінових "апетитів" виробників. У грудні курятина подорожчала мінімально – лише на 0,9% у порівнянні з попереднім місяцем.

    За рік ціни зросли на 3,1%, що значно менше порівняно з іншими продуктами харчування. За словами Пендзина, м'ясо в Україні й так досить дороге, тому виробники змушені стримувати подальше зростання цін через низький попит.

    "Попит на м’ясо після новорічних свят упав, тому багато виробників та продавців вирішили не ризикувати підвищенням цін. Якщо підвищити вартість ще більше, продажі можуть знизитися ще суттєвіше", – зазначає Пендзин. Це пояснює, чому курятина, яка зазвичай є одним із найдоступніших видів м’яса, у січні подорожчала лише незначно. За словами Карпенка, у січні та лютому ціни на курятину, ймовірно, залишаться на поточному рівні.

    На думку аналітиків, стабілізація цін на яйця та курятину обумовлена не лише сезонними факторами, а й загальним зниженням купівельної спроможності населення. Українці з середнім і низьким рівнем доходів стали рідше купувати дорогі продукти, включно з м’ясом і молочкою. Це змушує виробників переглядати стратегію ціноутворення та шукати способи стимулювання продажів.

    "В умовах слабкого попиту виробники змушені йти на знижки або тимчасово утримувати ціни на поточному рівні. Сьогодні мало хто ризикне підвищувати вартість продукції", – підкреслив Пендзин.

    За словами експертів, ситуація на ринку залишатиметься стабільною щонайменше до кінця лютого. Після цього можливі коливання, залежно від змін у попиті та зовнішніх факторів. Аналітики наголошують, що подальше зростання цін малоймовірне, якщо не відбудеться значного зростання собівартості виробництва.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми