Тарифи. Ціни. Штрафи, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Експерт прокоментував встановлення мінімальних цін на сигарети

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: сигарети, суспільство

  У встановленні мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на тютюнові вироби, зацікавлені виробники дорогих сигарет середнього і дорогого сегмента, а Уряд України вибудовує на тютюновому ринку монопольну схему, - вважає відомий блогер.

  2820_61356_w_700.jpg (85.38 Kb)

  Про це експерт Національної антикризової групи, Тарас Загородній.

  Нагадаємо, що 13 березня 2017 ДФС України знову оприлюднила проект постанови КМ України "Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну" (попередні спроби були в кінці 2015 і в червні 2016 року). Зміст документа і позиція чиновників викликають багато питань. Це вже третя спроба закріпити на законодавчому рівні розмір мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на тютюнові вироби.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Прогноз курсу долара на найближчі тижні

  Експерт Національної антикризової групи Тарас Загородній, зазначає, що нововведення вигідні найбільшим тютюновим виробникам, які контролюють 95% тютюнового ринку в Україні (мова йде про ЗАТ "Філіп Морріс Україна", ТОВ "Бритіш Американ Тобакко Сейлз енд Маркетинг України" і ВАТ "Джей Ті Інтернешнл Україна"). На його думку, саме ці компанії через розмір мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на тютюнові вироби в Україні намагаються створити монополію на тютюновому ринку України за підтримки чиновників вищих ешелонів влади. Даний регуляторний акт, підтримується, в тому числі і віце-прем'єр-міністром - міністром економічного розвитку і торгівлі України, Степаном Кубів.

  "Встановлення мінімальних оптово-роздрібних цін на тютюнові вироби направлено на створення переваг "окремим компаніям" - виробникам тютюнових виробів, середнього і високого цінового сегмента. І схема влаштована так, що вся продукція реалізується виключно оптовика-монополісту (ТОВ "Мегаполіс Україна", а в даний час ТОВ "Тедіс Україна", компанії з російським корінням) ... Встановлення мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на тютюнові вироби повністю знищить вітчизняну тютюнову промисловість України, призведе до тотального скорочення робочих місць в галузі і припинить надходження в бюджет значних сум, забезпечить зростання тіньового ринку тютюну, контрабанди і збагачення іноземних виробників. Сподіваюся, Антимонопольний комітет України розбереться в ситуації, адже мова йде про мільйони гривень, які проходять поза бюджетом. ...", - Обурюється Тарас Загородній.

  Постанова Кабінету Міністрів України про мінімально оптово-відпускних і роздрібних цін на тютюнові вироби суперечить Угоді про асоціацію України з ЄС і не може бути імплементовано в українське законодавство, оскільки згідно з Додатком XXVIII до глави 4 "Оподаткування" розділу V "Економічне і галузеве співробітництво", Україна взяла на себе зобов'язання привести у відповідність національне законодавство до Директиви ЄС №2011 / 64 / ЄС від 21 червня 2011 року "Про структуру і ставки акцизів, які застосовуються до тютюнових виробів" в ст. 15 якої зазначено чітко про можливість для виробників та імпортерів тютюнових виробів вільно визначати максимальні роздрібні ціни на свою продукцію.

  Мінімальні роздрібні ціни на тютюнові вироби багаторазово були предметом розгляду у вищих європейських судових інстанціях, які визнавали незаконним і скасовували урядові рішення про встановлення мінімальних роздрібних цін на тютюнові вироби (мінімальні роздрібні ціни на сигарети, введені в Ірландії, Бельгії, Люксембурзі, Греції, Італії та Австрії були скасовані рішеннями Європейського Суду (European Court of Justice), прийнятих протягом 2000 - 2010 років, як такі, що не відповідають законодавству ЄС. Згідно ч. 1 ст. 15 Директиви ЄС 2011/64 / ЄС від 21.06.2011 року виробники і імпортери тютюну вільні в певні максимальної роздрібної ціни кожного зі своїх продуктів. А, введення мінімальних роздрібних цін, обмежує економічну конкуренцію між виробниками тютюнової продукції, що призведе до абсолютної монополізації ринку тютюнових виробів, вважають європейці.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Складено рейтинг найневдаліших паролей 2017 року Складено рейтинг найневдаліших паролей 2017 року
Компанія SplashData, що займається наданням послуг з інформаційної безпеки, щорічно складає список найбільш популярних паролів на основі мільйонів вкр...
Топ-10 найбільш очікуваних фільмів 2018 року Топ-10 найбільш очікуваних фільмів 2018 року
Популярний кінопортал IMDb оприлюднив ТОП-10 фільмів, які користувачі порталу чекають найбільше в 2018 році.
В Україні з'явився новий лідер брендового одягу В Україні з'явився новий лідер брендового одягу
Україна продовжує залишатися цікавою для міжнародних торговельних мереж. Серед нових брендів і торговельна марка родом з США — Under Armour.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми