Тарифи. Ціни. Штрафи Автор: RomanK Друкувати

Що буде з цінами на газ для українців

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: ціни, газ

  Газ для українців може подешевшати на 20-30% - в черговий раз заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман. Якщо до 2020 року, як це передбачено стратегією уряду, вдасться збільшити видобуток блакитного палива і скоротити споживання, від імпорту газу можна буде повністю відмовитися. В такому випадку є два варіанти, за яких можливе зниження цін.

  9292_14620586_gaz.jpg (32.34 Kb)


  Перший - уряд продовжить своїми постановами визначати тарифи для населення і при цьому знизить їх, аргументуючи більш низькою собівартістю газу українського видобутку. Другий - вартість газу буде визначати ринок, а конкуренція змусить постачальників залучати споживачів низькими цінами.

  Коли Україна може відмовитися від імпорту блакитного палива і як це вплине на тарифи.

  Скільки видобуваємо і скільки витрачаємо

  Скоротити тарифи можна тільки за однієї умови, впевнені в уряді. Якщо споживання блакитного палива знизиться, а видобуток збільшиться - від імпорту можна буде відмовитися, а тарифи - знизити. Кабмін ще кілька років тому прийняв стратегію "20/20", згідно з документом, вже через 2 роки в Україні будуть видобувати 26-27 млрд куб. м газу, а витрачати - 26 млрд.

  Згідно з даними "Укртрансгазу", у 2015-му споживання газу становило 33,8 млрд куб.м, в 2016-м - 33,2 млрд, а в 2017-му - вже 31,9 млрд. Такими темпами, до 26 млрд куб .м можна буде дійти як мінімум через 4 роки. Потенціал для економії - величезний. Для прикладу, в 2016 року для потреб населення спалили 17,6 млрд кубометрів газу. За даними Мінрегіонбуду, з них 9 млрд кубометрів "загубилися" в будинках і ще кілька млрд - в системі теплопостачання. Фактично, українцям може вистачати всього 7,2 млрд кубів на рік.

  У минулому році споживання населення склало 15,8 млрд. Таким чином, якщо максимально скоротити втрати енергоресурсів, "зберегти" можна буде близько 7 млрд кубів. Тільки за рахунок простих українців загальний обсяг споживання блакитного палива можна урізати до 25-26 млрд. Правда, для економії доведеться інвестувати мільярди доларів на утеплення будинків і модернізацію інфраструктури.

  Однак тільки за рахунок економії досягти енергонезалежність складно. У 2015 році в Україні видобули 19,9 млрд кубометрів, в 2016-м - 20,1 млрд, а в минулому році - 20,5 млрд. Обсяги видобутку необхідно збільшити як мінімум на 5,5 млрд кубометрів за наступні два роки.

  Цю мету уряд планує досягти, в тому числі знижуючи рентну ставку. Одна з головних проблем на даний момент - отримання ліцензій на видобуток блакитного палива. Комерційний директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко впевнений : труднощі з отриманням ліцензій ставлять під ризик виконання "Програми 20/20".

  Що буде з тарифами
  "У промисловості ціни не регулювалися, вони зараз 10 тис. грн. Для українських громадян я більше року тримаю ціну 7 тис. грн ... Ми зараз працюємо, щоб знайти способи, які дозволять громадянам оплачувати. Це і механізми адресної допомоги і самої ціни ", - заявив в парламенті прем'єр-міністр Володимир Гройсман. Аартість газу для українців фактично своєю постановою визначає Кабмін.

  У Кабміні впевнені, якщо вдасться досягти енергонезалежності, вартість газу можна буде знизити на 20-30%. Правда, за найоптимістичнішими прогнозами трапиться це не раніше 2020 року. До цього моменту українцям доведеться платити за газ з урахуванням імпорту і вимог міжнародних партнерів.

  Уже в серпні для українців можуть на 65% підвищити вартість блакитного палива. Згідно з розрахунками, які уряд презентував МВФ, це може привести до зниження споживання газу на 25%. Так, високі тарифи змушують українців економити. Для прикладу, субсідіанти, які платять тільки частину від вартості комунальних послуг, в приватних будинках витрачають в 2,1 рази більше газу, а в квартирах - в 1,6 рази більше.

  Навіть після того, як власний видобуток газу повністю забезпечить потреби населення, вартість блакитного палива може не зміниться. Або ж уряд продовжить переглядати ціни, і щоб підтримувати зростання сфери, в тарифі доведеться передбачати інвестиції в розробку. Другий варіант, який передбачений законом "Про ринок газу", передбачає, що вартість блакитного палива буде регулюватися ринковими механізмами. Тоді, щоб залучити клієнтів, компанії будуть самостійно знижувати витрати і переглядати тарифи. Однак, так чи інакше, дешевий газ українцям чекати не варто.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Експерти назвали найпопулярніші гаджети для здоров'я в Україні Експерти назвали найпопулярніші гаджети для здоров'я в Україні
Гаджети для здоров'я стають все більш популярними в Україні.
Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО) Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО)
Компанія Nike в ході оголошення результатів за другу чверть поточного фінансового року (була закрита 30 листопада) поділилася планами щодо випуску нов...
Топ-недооцінені телефони 2018 року Топ-недооцінені телефони 2018 року
2018 рік був сповнений вдалих смартфонів, які підкорили світ своїм дизайном, потужністю, можливостями фотокамер, дисплеїв та іншими революційними ново...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми