Тарифи. Ціни. Штрафи Автор: RomanK Друкувати

Що буде з цінами на газ для українців

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: ціни, газ

  Газ для українців може подешевшати на 20-30% - в черговий раз заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман. Якщо до 2020 року, як це передбачено стратегією уряду, вдасться збільшити видобуток блакитного палива і скоротити споживання, від імпорту газу можна буде повністю відмовитися. В такому випадку є два варіанти, за яких можливе зниження цін.

  9292_14620586_gaz.jpg (32.34 Kb)


  Перший - уряд продовжить своїми постановами визначати тарифи для населення і при цьому знизить їх, аргументуючи більш низькою собівартістю газу українського видобутку. Другий - вартість газу буде визначати ринок, а конкуренція змусить постачальників залучати споживачів низькими цінами.

  Коли Україна може відмовитися від імпорту блакитного палива і як це вплине на тарифи.

  Скільки видобуваємо і скільки витрачаємо

  Скоротити тарифи можна тільки за однієї умови, впевнені в уряді. Якщо споживання блакитного палива знизиться, а видобуток збільшиться - від імпорту можна буде відмовитися, а тарифи - знизити. Кабмін ще кілька років тому прийняв стратегію "20/20", згідно з документом, вже через 2 роки в Україні будуть видобувати 26-27 млрд куб. м газу, а витрачати - 26 млрд.

  Згідно з даними "Укртрансгазу", у 2015-му споживання газу становило 33,8 млрд куб.м, в 2016-м - 33,2 млрд, а в 2017-му - вже 31,9 млрд. Такими темпами, до 26 млрд куб .м можна буде дійти як мінімум через 4 роки. Потенціал для економії - величезний. Для прикладу, в 2016 року для потреб населення спалили 17,6 млрд кубометрів газу. За даними Мінрегіонбуду, з них 9 млрд кубометрів "загубилися" в будинках і ще кілька млрд - в системі теплопостачання. Фактично, українцям може вистачати всього 7,2 млрд кубів на рік.

  У минулому році споживання населення склало 15,8 млрд. Таким чином, якщо максимально скоротити втрати енергоресурсів, "зберегти" можна буде близько 7 млрд кубів. Тільки за рахунок простих українців загальний обсяг споживання блакитного палива можна урізати до 25-26 млрд. Правда, для економії доведеться інвестувати мільярди доларів на утеплення будинків і модернізацію інфраструктури.

  Однак тільки за рахунок економії досягти енергонезалежність складно. У 2015 році в Україні видобули 19,9 млрд кубометрів, в 2016-м - 20,1 млрд, а в минулому році - 20,5 млрд. Обсяги видобутку необхідно збільшити як мінімум на 5,5 млрд кубометрів за наступні два роки.

  Цю мету уряд планує досягти, в тому числі знижуючи рентну ставку. Одна з головних проблем на даний момент - отримання ліцензій на видобуток блакитного палива. Комерційний директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко впевнений : труднощі з отриманням ліцензій ставлять під ризик виконання "Програми 20/20".

  Що буде з тарифами
  "У промисловості ціни не регулювалися, вони зараз 10 тис. грн. Для українських громадян я більше року тримаю ціну 7 тис. грн ... Ми зараз працюємо, щоб знайти способи, які дозволять громадянам оплачувати. Це і механізми адресної допомоги і самої ціни ", - заявив в парламенті прем'єр-міністр Володимир Гройсман. Аартість газу для українців фактично своєю постановою визначає Кабмін.

  У Кабміні впевнені, якщо вдасться досягти енергонезалежності, вартість газу можна буде знизити на 20-30%. Правда, за найоптимістичнішими прогнозами трапиться це не раніше 2020 року. До цього моменту українцям доведеться платити за газ з урахуванням імпорту і вимог міжнародних партнерів.

  Уже в серпні для українців можуть на 65% підвищити вартість блакитного палива. Згідно з розрахунками, які уряд презентував МВФ, це може привести до зниження споживання газу на 25%. Так, високі тарифи змушують українців економити. Для прикладу, субсідіанти, які платять тільки частину від вартості комунальних послуг, в приватних будинках витрачають в 2,1 рази більше газу, а в квартирах - в 1,6 рази більше.

  Навіть після того, як власний видобуток газу повністю забезпечить потреби населення, вартість блакитного палива може не зміниться. Або ж уряд продовжить переглядати ціни, і щоб підтримувати зростання сфери, в тарифі доведеться передбачати інвестиції в розробку. Другий варіант, який передбачений законом "Про ринок газу", передбачає, що вартість блакитного палива буде регулюватися ринковими механізмами. Тоді, щоб залучити клієнтів, компанії будуть самостійно знижувати витрати і переглядати тарифи. Однак, так чи інакше, дешевий газ українцям чекати не варто.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Рейтинг найпопулярніших браузерів у світі Рейтинг найпопулярніших браузерів у світі
Найпопулярніший мобільний браузер Google Chrome. Ним користують майже 55% осіб.
Apple та Samsung знайшли компроміс у патентній війні Apple та Samsung знайшли компроміс у патентній війні
Сума виплат за порушення патентів навряд чи вплине на чистий прибуток компаній.
Google анонсував створення власного месенджера Google анонсував створення власного месенджера
Компанія Google працює над створенням нового месенджера Chat, який замінить стандартні СМС на пристроях Android.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми