Тарифи. Ціни. Штрафи Автор: RomanK Друкувати

Що буде з цінами на нерухомість - прогноз

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: нерухомість

  Вартість житла зростає і на первинному, і на вторинному ринку.

  5388_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  В Україні зростає курс долара і це традиційно позначається на ринку нерухомості. Деякі продавці вже почали переписувати прайси, але попереду подорожчання ще мінімум на 10%.

  Про тенденції на ринку житла розповіли керівники агентств нерухомості.

  Первинний ринок

  Продавці нового житла почали говорити про підвищення цін ще до стрибка курсу долара. Аргументи – зростання собівартості робіт через підвищення зарплат, простоювання під час карантину тощо. Тому після того, як гривня почала знецінюватися, подорожчання первинного житла стало питанням часу.
  З початку 2020 року по жовтень середня вартість квадрата в новобудовах Києва виросла з 27 тис. грн до більш ніж 31 тис. грн, майже на 15%.
  Багато забудовників поки тільки експериментують з прайсами. Тому ціни виростуть ще більше. Загалом до кінця року первинний ринок подорожчає ще мінімум на 7-10%.

  Серед додаткових причин для подорожчання квартир в новобудовах експерти виділили зростання статусності об'єктів, а також перехід на нові етапи будівництва. Наприклад, зросла ціна для об'єктів, які продаються не на етапі котловану, і це впливає на загальну середню вартість первинного ринку.

  Втім, не факт, що нові ціни влаштують покупців – тільки у 20-25% таких, що споруджуються в Києві та найближчому передмісті, підвищення цін буде мотивовано рівнем попиту. Це загалом комплекси типу "місто в місті", екологічні комплекси та інші нові для нашого ринку формати.

  Вторинний ринок

  Покупців стало більше, що стримує зниження цін. У липні середня вартість квадратного метра на вторинному ринку в Києві складала 1 041 долар, а в жовтні – вже 1 054 долара.
  Подорожчання найближчим часом може скласти ще 10%.

  Частина потенційних покупців, які раніше придивлялися до первинки, зрештою через плутанину на ринку, вибирають вторинний ринок. Зокрема, житло у відносно нових будинках (до 10 років) вартістю від 100 тис. доларів. Крім того, первинка знову втрачає покупців через зростання курсу долара. Завищені ціни спричиняють відтік клієнтів на вторинний ринок.

  Вплив будівельних скандалів

  Головним фактором, який вибив первинний ринок з колії, і заважає продавцям ще потужніше підвищувати цінники, став скандал з банком "Аркада". Через нього в підвішеному стані опинилися кілька недобудованих житлових об'єктів. При цьому "Аркада" довгі роки вважалася одним з найнадійніших забудовників, тому "піраміда" стала справжнім шоком для покупців нового житла. Відтік покупців з ринку склав 15-20%.

  Наслідком стало зниження ролі великих компаній на ринку Києва та передмістя. Надійними стали вважатися компанії, у яких є достатнє фінансування, які можуть продовжувати будівництво, незалежно від рівня продажу. А обсяги будівництва і кількість об'єктів вже не настільки важливі.

  До речі, достатнє фінансування на сьогоднішній день є всього у 25% компаній. І більшість з них взагалі не будує об'єкти економ-класу.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС 482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС
В жовтні уряд підтримав законопроект МВС щодо зміни правила видачі номерних знаків для транспортних засобів. Наразі Головний сервісний центр (ГСЦ) МВС...
Microsoft запланував купівлю компанії Nokia Microsoft запланував купівлю компанії Nokia
Фахівці аналітичної компанії CCS Insight опублікували прогноз щодо бренду Nokia на наступний рік – на їхню думку, компанія буде придбана одним з амери...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми