Росія блокувала низку українських сайтів в Білорусі.
Роскомнаглядом вирішив блокувати українські сайти для білоруських користувачів, що призвело до точкових протестів в Білорусі. Рух "За свободу" вимагав пояснень у білоруських держорганів.
Останніми днями білоруські користувачі помітили періодичні проблеми з доступом до українських громадсько-політичних сайтів (зокрема, censor.net.ua, glavnoe.ua), а також до білоруського опозиційного сайту "Хартия'97".
Замість потрібного сайту в браузері з'являлося повідомлення про те, що відповідний сайт заблокований "за рішенням суду або через інші причини, встановлені законодавством Російської Федерації".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Найпопулярніші товари в кредит, які купують українці в Інтернеті
Все починалося із боротьби з "піратством", тепер це зайшло значно далі. Рух "За свободу" відреагував на скарги користувачів у соцмережах. 12 серпня міністерство зв'язку та інформатизації також звернулося до компанії "Белтелеком" за поясненнями.
Один з лідерів руху "За свободу" Юрій Губаревич назвав обурливими факти блокування Роскомнаглядом громадсько-політичних сайтів. "Мало того, що ми стикаємося з державною цензурою з боку відповідних органів Білорусі, ми ще й підпадаємо під російську цензуру - ніби немає незалежності, суверенітету Білорусі, окремого сегменту інтернету та відповідних органів, котрі за це відповідають", - каже Губаревич.
Політик зауважив, що "ні РФ, ні інші країни не мають права впливати на вибір білоруських користувачів в мережі інтернет".