Старт ринку фрилансу пов’язують із запуском профільних сервісів.
Про це пише Freelancehunt.
Як за останні 15 років змінився ринок фрилансу в Україні:
у 2006-2008 роках українців, готових виконувати дистанційні замовлення, було кілька тисяч, на сьогодні їх кількість зросла до 200 тис. осіб;
половина всіх фрилансерів в Україні – це дизайнери і програмісти. Причому якщо графічні спеціальності були популярні і в 2010 році, то кількість IT-розробників за останні 10 років зросла втричі;
також серед найбільш затребуваних напрямків – копірайтери, маркетологи та перекладачі.
Якщо 10 років тому фахівців, які працюють виключно на фрилансі, було вкрай мало, то зараз такий вид діяльності є основним джерелом доходу для 53% «вільних художників».
Дохід:
половина виконавців в Україні заробляє щомісяця від $400 до $600.
більше ніж третина можуть похвалитися гонорарами від $1000 і вище;
ще більше можуть заробляти вузькопрофільні фахівці або ті, хто має високий рейтинг, а дехто взагалі наважуються на відкриття своїх агентств.
З 2006 по 2009 роки кількість опублікованих проєктів була вдвічі меншою, ніж зареєстрованих замовників. Ситуація змінилася ближче до 2015 року, коли на одного клієнта припадало 2,5 замовлення, а зараз — близько 4-х проєктів.
Самі замовники кажуть, що в роботі з фрилансерами їм зручний вибір виконавця під конкретне завдання (42%), а для 37% підприємців відсутність постійного завантаження не дозволяє найняти співробітника в штат. Більше ніж 20% роботодавців розуміють, що на сервісах фрилансу можна знайти цінних фахівців, які не готові працювати в офісі.
Найбільш затребувані напрямки:
за останні 15 років найбільш затребувані напрямки практично не змінилися. Клієнтам, як і раніше, потрібні тексти, ілюстрації, переклади, логотипи та верстка буклетів;
у 2007 році не було такого попиту на SMM і розробку мобільних додатків, але базові запити бізнесу в основному залишилися колишніми.
В цілому засновники Freelancehunt прогнозують подальше зростання ринку, на який роблять позитивний вплив розвиток IT-сектора, перехід бізнесу в онлайн, а також наслідки карантину і тренд на віддалену роботу.