IT технології та телекомунікації Автор: RomanK Друкувати

Підсумки на ринку фрілансу за 2021 рік

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: фриланс

    У 2021 році ринок фрилансу як в Україні, так і в цілому світі продовжує зростати, але темпи трохи знизилися в порівнянні з піковим зростанням в 2020 році на тлі пандемії.

    0375_5d03ac6782765.jpg (35.65 Kb)

    Фриланс-сервіс Freelancehunt зазначив, що кількість замовників і фрилансерів за рік збільшилася, також зріс сумарний бюджет проєктів.

    Серед фрилансерів найбільш затребуваними фахівцями як і раніше залишаються програмісти. Кількість завдань для розробників порівняно з минулим роком зменшилася, але бюджети стали вищими. Так, в 2020 році частка проєктів в категорії «Програмування» — 43,7% від кількості всіх проєктів на сервісі, а в 2021 — 41,8%.

    При цьому бюджети завдань для програмістів в минулому році склали 54,2%, а в 2021 — 55,2% від сумарних бюджетів за всіма проектами.

    Хоч попит на програмістів незначно зменшився за останній рік, але цей напрямок залишається в тренді з великим відривом від інших.

    В інших напрямках ситуація така. Якщо минулого року кількість замовлень у копірайтерів впала на 1%, то цього року бачимо позитивну динаміку. У категорії «Копірайтинг» зосереджено 13,5% від загальної кількості всіх проєктів в 2021 році проти 12,6% за 2020 рік. За бюджетами також помітне зростання: у 2020 році сумарні бюджети в цій категорії склали 5,4%, а в 2021 році — вже 6,9%.

    Попит на послуги дизайнерів в 2021 році продовжує зростати. Частка проєктів у порівнянні з минулим роком зросла на 1% і досягла позначки 19,8%. Популярності набирає напрямок «Дизайн інтер’єрів», також зріс попит на проєкти з інфографіки.

    Трійка лідерів за категоріями фрилансерів вже кілька років залишається без змін: це дизайнери, програмісти, копірайтери.

    Відзначимо, що частка інших категорій практично не змінилася в порівнянні з минулим роком.

    Найпопулярніші і найбільш швидкозростаючі спеціалізації – Веб-програмування — саме тут зосереджена найбільша частка бюджету (55,2%) з усієї категорії «Програмування».

    У категорії «ЅЕО і маркетинг» стало в 2 рази більше проєктів в спеціалізації «Купівля посилань», а бюджет збільшився в 3 рази. Популярність цього напрямку пов’язана зі зростанням конкуренції на просування в онлайні.

    Як і минулого року, триває зростання попиту на юристів. Також зріс попит і бюджети проєктів у 2 рази на послуги з прототипування.

    З усіх спеціалізацій в категорії «Переклади» найкраща динаміка помітна в «локалізації ПЗ, сайтів та ігор»: проєктів стало на 37% більше, а їх бюджет збільшився в 3 рази.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Найпопулярніші вакансії у Білій Церкві Найпопулярніші вакансії у Білій Церкві
    Біла Церква, як одне з найбільших міст Київської області, пропонує широкий спектр можливостей для працевлаштування. Незалежно від того, чи ви тільки п...
    Топ-10 мільярдерів: Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу Топ-10 мільярдерів: Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу
    У 2025 році засновник компаній SpaceX та Tesla Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу за версією Bloomberg Billionaires Index, з капіт...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми