У світі існує безліч проектів для того, щоб допомогти аутичним дітям за допомогою роботів. У Загребі, столиці Хорватії група дослідників з місцевого університету створила робота-гуманоїда, оснащеного камерою, мікрофоном та динаміками, який, за словами вчених, може дуже швидко діагностувати синдром. Рене (назва робота) записує голос дитини і оцінює її поведінку.
Насправді дітям, що страждають на аутизм, важко дається соціальна комунікація, вони мають труднощі у плані спілкування. Їм значно легше спілкуватися з машиною.
Фахівці адаптували поведінку робота до реакцій дітей, аби краще дослідити найменшу ознаку аутизму. Робот допомагає дітям зосередитись на простому, чіткому завданні і не створювати зайвих ускладнень для дітей, хворих на аутизм.
Читайте також: Яка техніка вважається застарілою у 2014 році?
"Основна мета проекту полягає в участі робота у складанні діагнозу. Діагноз складають разом лікар і робот, вони спільно підбивають підсумки щодо спектру аутичних розладів у дитини. Такі діагностичні протоколи складаються як для дітей, хворих на аутизм, так і для дітей з нормальним розвитком, адже нашим завданням є порівняти і зробити аналіз різниці поведінки цих двох груп дітей", – каже дослідниця Мая Цепанец із Загребського університету.
Вчені також підкреслюють: завдання цієї технології – не замінити лікаря, а допомогти лікареві зібрати дані і розшифрувати поведінку дитини.