Транспорт та авто, Податки та законодавство Автор: RomanK Друкувати

Авто українців на іноземних номерах хочуть узаконити

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: авто

  У парламенті зареєстровано кілька законопроектів про збільшення часу перебування іноземних автомобілів до року, а фіскальна служба пропонує "розстрочку".

  0544_77699_w_700.jpg (50.04 Kb)

  Щотижня на західних кордонах України пробки з нерозмитнених автомобілів, щоб вирішити проблему фіскальна служба пропонує водіям замість розмитнення оплачувати митні збори по частинах протягом 33 років, а депутати хочуть за продовження терміну перебування таких машин збирати по 6000 грн. Експерти відзначають, такі рішення створять ще більше проблем.
  Оплата всіх митних зборів з автомобіля в Україні становить майже половину його вартості. Українці, які живуть у прикордонних регіонах, купують машини в основному в сусідніх країнах – Польщі, Угорщини і Словаччини, – де вони на порядок дешевше, ніж у нас. А щоб не платити податки на ввезений автомобіль – користуються можливостями законодавства, які дозволяють іноземному авто перебувати на території України до 5-10 днів. Через це на кордоні постійні черги. Разом з тим, власники таких машин, періодично блокуючи дороги, вимагають збільшити термін перебування в Україні, деякі навіть згодні платити фіксовану щорічну суму. Схоже, митники і Верховна Рада вже готові піти на поступки: в парламенті зареєстровано кілька законопроектів про збільшення часу перебування іноземних автомобілів до року, а фіскальна служба пропонує "розстрочку" на розмитнення машини на 33 роки. Чи постраждає від цього ринок автомобілів України і коли машини без української реєстрації зможуть їздити по країні без перешкод, дізнавався сайт "Сегодня.ua".
  Їздити на іноземному автомобілі рік без штрафів, але за оплату
  У Верховній Раді зареєстровано безліч законопроектів, які різним способом пропонують спростити життя власникам автомобілів з іноземною реєстрацією. Так, в парламенті лежить чотири проекти закону, які пропонують збільшити термін перебування іноземних автомобілів. Законопроект №1393 пропонує збільшити термін транзиту для автомобілів до 30 днів, законопроект №1393-1 – до 60, є і проект закону пропонує збирати по 408 грн за продовження перебування на території України. А законопроекти №2359а і №4223 дозволяють громадянам України ввозити автомобіль з іноземною реєстрацією на рік без додаткових вимог. Також нещодавно в ефірі "5 каналу" заступник директора департаменту організації митного контролю ДФС Євген Сафонов заявив, що служба внесла до профільного комітету Верховної Ради пропозицію розбити митні платежі по 0,25% від вартості автомобіля на місяць, але таку можливість хочуть надати тільки для автомобілів з екостандартами нижче Євро-5.

  "Власникам машин з іноземною реєстрацією буде запропоновано сплачувати по 0,25% від всіх необхідних митних платежів за розмитнення автомобіля в місяць. Це дасть безпроцентну розстрочку зі сплати митних платежів на 33,3 роки", - сказав він.
  Схожу ідею для іноземних автомобілів старше 5 років озвучив нардеп Володимир Парасюк. Він пропонує, щоб власники автомобілів з іноземною реєстрацією, які не відповідають екостандартам Євро-5 - а такі машини не можуть бути розмитнені за законодавством, - платили щороку по 6000 грн. Для цього їм потрібно буде отримати номери зі спеціальним індексом.
  "Для початку буде встановлено тримісячний термін, протягом якого всі власники нерозмитнених авто будуть зобов'язані виїхати за кордон і в'їхати заново, щоб оплатити збір і отримати тимчасову реєстрацію свого авто в Україні. Будуть розроблені номерні знаки з певним індексом, який допоможе відрізняти автомобілі цієї категорії від інших. Оригінальні номерні знаки залишаться у власника, щоб він міг з ними виїжджати за кордон при необхідності. Після закінчення цих трьох місяців – всі, хто не легалізував свій автомобіль, понесуть відповідальність", – розповів в інтерв'ю AUTO.RIA Парасюк.
  Не вирішать проблеми, а створять нові?
  Такі пропозиції фіскалів і депутатів викликають негативну реакцію, як з боку власників іноземних автомобілів, так і експертів. Оптимальне рішення - знизити митний збір для всіх автомобілів хоча б до рівня пільгових акцизів, прийнятих Радою липні цього року, вважають експерти.
  Ідея розбити митні платежі на частини створить масу проблем для самих податківців, вважає директор Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і дилерів Олег Назаренко. По-перше, для того, щоб контролювати всі автомобілі доведеться збільшити штат податківців, що потягне і збільшення витрат з бюджету. По-друге, створює нерівні умови для автомобілів, які відповідають екологічним стандартам Євро-5 і Євро-6.
  "Скільки сотень податківців доведеться взяти на роботу, щоб контролювати сплату? Йдеться про те, що цю процедуру дозволять для автомобілів, які не відповідають Євро-5, тобто автомобілів старше 5 років. Виходить, ті хто купив автомобіль, який відповідає екостандартам не може скористатися таким правом. За стамбульською конвенцією, дозволяється іноземним автомобілям перебувати на території країни рік. Зараз депутати можуть дійсно вирішити такий режим. Але в конвенції не прописано, що автомобіль повинен бути старше 10 років, або відповідати Євро-5", – говорить Олег Назаренко.

  Проблема не в транзитерах, а в високих податках на імпортні автомобілі, в тому числі і підтримані. Через те, що у держави немає чіткої політики захисту вітчизняного автопрому і з'являються недосконалі закони і пропозиції, вважає експерт з правових питань Програми USAID "Лідерство в економічному управлінні" Андрій Саварець.
  "Всі схеми, які періодично з'являються, це наслідок відсутності зрозумілої державної політики щодо так званого "захисту національного виробника", якого насправді немає. Тому з'являються компроміси начебто закону, яким зменшено акцизний податок на підтримані авто. Що дасть ця ініціатива? У мене питання, чому саме 33 роки? Чому не 100? За 33 роки ті машини і так не надто нові перетвориться на металобрухт", - говорить він.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна готова "підсолодити" китайцям життя

  При цьому пропозиції фіскальної служби і депутатів, які створюють умови для старих автомобілів, які не відповідають нинішнім екологічним стандартам, фактично легалізують ввезення в Україну старих автомобілів. "В даному випадку мова йде про легалізацію металобрухту. Оскільки автомобілі на іноземних номерах віком понад 5 років однозначно. Крім того, незрозуміло: дана ініціатива має на меті вивести з режиму транзиту вже ввезені авто або навпаки дозволить ввозити автомобілі в розстрочку", - пояснює Андрій Саварець.

  Якщо ж законом буде дозволено в режимі транзиту ввозити не тільки ті, автомобілі, які в українців давно, то це призведе тільки до зменшення надходжень до бюджету і негативно позначиться на авторинку, вважає експерт. "Це дійсно призведе до зменшення бюджетних надходжень і до руйнування цивілізованого автобізнесу, який і так переживає не найкращі часи. Тому виходом я бачу перегляд взагалі підходу до рівня ставок податків на авто", - говорить він.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Google анонсував створення власного месенджера Google анонсував створення власного месенджера
Компанія Google працює над створенням нового месенджера Chat, який замінить стандартні СМС на пристроях Android.
Samsung зазнає втрат на китайському ринку Samsung зазнає втрат на китайському ринку
Як повідомляє Strategy Analytics, корейська Samsung, що займає лідируючі позиції на світовому ринку смартфонів, зазнає тяжкої поразки в Китаї.
Топ-10 найбільш популярних сайтів України: не обійшлося без заборонених Топ-10 найбільш популярних сайтів України: не обійшлося без заборонених
Відразу три заборонених російських веб - "ВКонтакте", "Однокласники" і "Яндекс" - потрапили в рейтинг найпопулярніших сайтів, якими користуються украї...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми