Транспорт та авто, Фінанси. Гроші. Валюта, Влада та політики Автор: RomanK Друкувати

Відповідь Путіну: По українській території може пройти Шовковий шлях в обхід РФ

  • Джерело: businessua.com.  → Ключові теги: політика

    Україна може відповісти на Шовковому шляху.

    1437_240995429.jpg (59.83 Kb)

    Кілька місяців тому британська газета Financial Times писала про збитки нової залізниці Росії для України.

    «Вона є одним з декількох російських інфраструктурних проектів, які в поєднанні зі збитком, нанесеним конфліктом з проросійськими сепаратистами в Донбасі, можуть перетворити Україну, перш представляла собою своєрідний міст між Сходом і Заходом, в острів», - писала FT.

    Вона дозволяє обігнути територію України і безперешкодно доставляти російські вантажі в Білорусь, країни Балтії та інші, зазначало видання.

    Співробітники аналітичного інституту у Вашингтоні Центр стратегічних і міжнародних досліджень відзначають, що на самому початку конфлікту на Донбасі проросійські сепаратисти наносили удари по ключових об'єктах інфраструктури на сході України.

    За даними ООН, вже до листопада 2014 року був зруйновано 53 моста, 45 ділянок доріг і 190 залізничних споруд.

    На сайті Мінінфраструктури України говориться, що крім Криму та зони АТО, залізничний транспорт забезпечує 82 відсотки вантажних і до 50 відсотків пасажирських перевезень з усіх, які здійснюються різними видами транспорту.

    Саме транспортування вантажів приносить більший дохід Укрзалізниці та, відповідно, української скарбниці.

    Однак протягом трьох останніх років обсяги транзитних вантажних перевезень по окремих групах товарів неухильно знижувалися. Так, тільки в 2016 році транзитом через Україну прослідувало на 30 відсотків вантажів менше, ніж в 2015.

    Відзначимо, що в 2011-2012 роках на транзит з Азії в Європу Україна отримувала 1,6 мільярда доларів.

    Експерти відзначають, що Росія хоче «перетягнути» потік вантажів з Казахстану і Китаю в Євросоюз і назад, який йде через Україну.

    У Центрі стратегічних досліджень нагадують, що Україна сподівалася стати великими воротами в Європу в рамках масштабного китайського проекту Один пояс - один шлях або новий Шовковий шлях.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ВВП України зросте на 3,5% - Moody's

    У 2013 році Віктор Янукович, займаючи пост президента, заявив, що ідея створення нового Шовкового шляху буде активно підтримуватися України.

    Під час свого візиту до Пекіна він підписав з Китаєм кілька угод, які могли принести Україні вісім мільярдів доларів інвестицій, включаючи Тримільярдна угоду на будівництво порту в Криму.

    Однак все ті угоди стали жертвами збройного конфлікту, який спалахнув на початку 2014 року, відзначає FT.

    У травні цього року в Пекіні відбувся форум Один пояс - один шлях, де обговорювався проект нового Шовкового шляху. Його маршрут, як виявилося, лежить в обхід України. Хоча до цього заявлялося про участь української території, а перший поїзд в рамках Шовкового шляху пройшов в обхід Росії по Україні на початку минулого року.

    Проте 1 листопада міністр інфраструктури України оголосив, що з цього дня закладена нитку графіка поїзди № 1319/1320 по транзитному маршруту через Україну в рамках нового Шовкового шляху.

    «Потяги будуть складатися з 57 платформ під універсальні контейнери. Китайська сторона погодила нитку графіка поїзди, який буде проходити з Чженчжоу через територію України (Чоп, Мостиська) в напрямку Словаччини, Польщі та Угорщини », - заявив Омелян.

    Він підкреслив, що це початок великого процесу щодо повернення України в лігу світових держав-транзитерів.

    Через територію України проходить південний маршрут під назвою «Шовковий вітер» щодо Транскаспійського міжнародного транспортного маршруту.

    Він йде з Китаю через Казахстан, Азербайджан і Грузію, звідти по двох напрямах - в Туреччину або в Україну, а з неї через Білорусь - до литовського порту Клайпеда на Балтиці.

    Однак експерти кажуть, що про цей проект в Україні багато говорять, але поки мало зробили.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми