Транспорт та авто Автор: RomanK Друкувати

Названо проблеми при пільговому розмитненні "євроблях"

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: авто

    Навіть якщо власник автомобіля на єврономерах буде дуже поспішати, шансів мало. Багато залежить від державних органів, причому не тільки українських.

    8260_77699_w_700.jpg (68.74 Kb)

    Розмитнення авто в Україні подешевшало. Верховна Рада прийняла два закони: 4643-д і 4644-д, які знижують на декілька разів вартість розмитнення "євроблях". Пільговий період діятиме 180 днів. Більше часу дають учасникам бойових дій – 270 днів (вони мають довести, що перебували на території ООС більш ніж 90 днів). І, як з'ясував сайт "Сьогодні", можна просто не встигнути скористатися пільговим розмитненням. Експерти перераховують три проблеми, які завадять власникам "євроблях" вкластися в терміни.

    Проблема 1. Зняття з реєстрації за кордоном
    Щоб пройти всю процедуру розмитнення, власник авто має зняти машину з іноземної реєстрації. Для цього потрібно виїхати за кордон.

    "Для тих, хто захоче пройти всю процедуру, основною проблемою буде зняття з реєстрації. Через COVID-19 перетин кордону і робота держорганів обмежені та є додаткові вимоги. Для власників авто це створить незручності. Можливо, це компенсує низька ціна розмитнення, тому що економія суттєва", – розповів співзасновник громадської організації "Доступне авто" Інституту досліджень авторинку" Михайло Катрук.

    Проблема 2. Наявність оригіналу інвойсу або купчої
    У власника "євробляхи" має бути оригінал інвойсу або купчої. Якщо українець не власник авто юридично, то муситиме шукати власника. Проблеми можуть виникати з автомобілями на литовських номерах. Ці авто масово оформлялися на фіктивні фірми в Литві і передавалися українським покупцям за дорученням. Зараз багатьох таких фірм вже не існує.

    Проблема 3. Реєстрація авто в Україні
    За різними даними, кількість "євроблях" в Україні становить близько 500 тис. Розмитнити їх за 180 днів неможливе, вважає Катрук.

    В Україні не будуть встигати провести стільки дій. Якщо митниця ще працює стабільно і практично цілодобово, то ще треба пройти сертифікацію, а потім поставити авто на реєстрацію в сервісному центрі – для цього треба ставати в чергу, в якій можна пробути кілька місяців.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми