Лідер Радикальної партії Олег Ляшко намагається з усіх сил, щоб потрапити в парламент, колесить по всій країні, зокрема, по селах, але поки результат не радує. На старті виборчої кампанії Радикальна партія мала підтримку на рівні 5,1% і здавалося ніщо не завадить їй зайти в парламент. Однак останні рейтинги показують, що рівень підтримки Ляшко коливається на рівні 2-3% і спостерігається продовження падіння електоральної підтримки серед населення.
Про це у своєму блозі пише політолог Віктор Таран.
На його думку, так сталося, бо Ляшко допустив три ключові помилки на старті кампанії. Перша помилка, стосується команди. Всі політичні сили спробували публічно продемонструвати, що їх команди змінилися через оновлення і професіоналізацію. Більш того, вони спробували ефективно подати це виборцям, той же праймеріз в «Самопомочі» та «Європейській Солідарності», «нові обличчя» від «Слуги народу» або «Голосу», команда професіоналів-технократів від «Української стратегії» Гройсмана. На цьому тлі Ляшко не зміг продемонструвати як він якісно посилив команду. І навпаки - після втрати Мосійчука він втратив потужного «медіа бійця», що також негативно позначилося на рейтингу. Друга помилка - меседжі. Ляшко збився з посланнями. На його агітплакатах написано: «Зменьшіть кількість депутатів!», «Захистити від реваншу» «Не дати знищити закон про мову!». Але ці меседжі не асоціюються з останньої популістською риторикою Ляшко, а, отже, не сприймаються його електоратом. Для жителів малих міст і сіл набагато важливішим питанням є тема «ринку землі», а оскільки Ляшко про це взагалі нічого не говорить він втрачає своє електоральне ядро.
Віктор Таран зазначає, третя помилка Ляшко - це ворог. Ляшко всі свої кампанії робив на протистоянні: він проти влади. Однак, на цей раз він недостатньо активно публічно атакує Зеленського. Ця критика будується не навколо соціальних питань, а навколо зовнішньої політики. І тому в очах його виборця образ «шляхетного Робін Гуда», який захищає соціальні інтереси громадян, - зникає. Більш того, образ захисника ефективно забрали інші політичні гравці, які конкурують з ним на одному політичному полі, зокрема Тимошенко і Смешко. Отже, якщо він втратив образ захисника, то для чого його підтримувати? Підсумовуючи, можна сказати, що неправильна комунікація та проблеми з формуванням команди обвалили рейтинг Ляшко з 5% до 2-3%.