ЖКГ та благоустрій Автор: RomanK Друкувати

Як обманути всіх за допомогою субсидії

  • Джерело: polemix.com.ua.  → Ключові теги: субсидії

    У зв'язку з тим, що починаючи з 2014, а особливо в 2015 році, суттєво зросли тарифи ЖКГ, різко зросла і кількість осіб, які звернулися за субсидіями ЖКГ.

    0186_1452259360_yacenyuk.jpg (63.75 Kb)

    Тим більше що Мінсоцполітики істотно спростило процедуру призначення субсидій ЖКГ, як результат, за одинадцять місяців 2015 року у відділи соцзабезу звернулося більше 5 млн українських сімей, щоб отримати субсидії.

    Як результат, на 1 грудня 2015 року близько 3,9 млн українських сімей стали платити менше за послуги ЖКГ за рахунок субсидій. Тепер в Україні близько 26% всіх українських сімей отримують субсидії ЖКГ. Ніколи за всю історію України не було так багато пільговиків. Якщо порівнювати з 2013 роком, то кількість осіб, які отримують субсидії ЖКГ, зросла в 3,6 рази. Але при цьому виросли і самі розміри субсидій ЖКГ. Якщо в листопаді 2013 року середній розмір субсидії ЖКГ був близько 200 грн, то в листопаді 2015 року середній розмір субсидії ЖКГ становив 772 грн. Зростання розміру субсидій було викликане зростанням вартості послуг ЖКГ.

    За одинадцять місяців 2015 року підприємства ЖКГ виставили фізособам платіжок на суму 12,4 млрд грн, що у 8,7 разів більше, ніж за одинадцять місяців 2013 року. Такого величезного зростання тарифів ЖКГ явно ніхто не чекав. Самі розміри сум платежів лякають. Хоча це все вимога МВФ і ЄС, щоб в Україні розмір тарифів ЖКГ був як у ЄС. Вважається, що високі тарифи ЖКГ будуть стимулювати українців до економії, а субсидії дозволять компенсувати непомірне зростання тарифів ЖКГ. І, в цілому, якщо судити за кількістю осіб, які отримують субсидії ЖКГ, та розміру субсидій, проблем не повинно бути. Але проблеми, як і слід було очікувати, виявилися поруч.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тарифна шокотерапія налякала мільйони українців - Яценюк

    Згідно з даними Державної служби статистики, на 1 грудня 2015 року загальна сума боргів місцевих бюджетів з перерахунку субсидій на підприємства ЖКГ склала 6 млрд грн, що на 15,7 разів більше, ніж це було на 1 грудня 2013 року. Цей борг багато в чому сформувався з початку опалювального періоду. Ще на 1 жовтня 2015 року борг з перерахунку субсидій підприємства ЖКГ становив близько 700 млн грн, а тепер він значно виріс, і скоро вже уряду Яценюка доведеться приймати постанови, і вирішувати, як погашати цей борг.

    Проблема цього боргу багато в чому виникла тому, що субсидії ЖКГ нараховують структури Мінсоцполітики, а от гроші за цими субсидіями на підприємства ЖКГ повинні перераховувати місцеві ради. Але так як грошей у місцевих бюджетах недостатньо, то вони просто не можуть цього зробити. У результаті, якщо раніше в Україні головним болем був дефіцит НАК "Нафтогаз", то тепер формується нова проблема – борги місцевих бюджетів по субсидіях перед підприємствами ЖКГ. Це досить таки хитра уловка уряду Яценюка. МВФ вимагає зменшити дефіцит НАК "Нафтогаз", який покривається за рахунок державного бюджету України. А тут виходить, що борг вже не державного бюджету, а місцевих бюджетів, про які МВФ нічого не говорив і не вимагав. Формально всі вимоги МВФ виконані. Мало того, державний бюджет повинен перерахувати місцевим бюджетам дотації на оплату субсидій ЖКГ. Але в такому випадку це будуть витрати держбюджету. А, не перераховуючи ці дотації місцевим бюджетам, уряд Яценюка може спокійно "намалювати" профіцит державного бюджету і хвалити себе за великі успіхи. Такого роду ігри з цифрами дозволяють обдурювати і МВФ, і український народ, розповідаючи про те, що держбюджет України має профіцит, і що все добре.

    Біда в тому, що не отримуючи від місцевих бюджетів реальних грошей по субсидіях підприємства ЖКГ не мають можливості оплатити закупівлю газу і вугілля. В результаті їм доводиться брати в борг, і тим самим, створювати вже проблему постачальникам цієї сировини. В тому числі і НАК "Нафтогаз", який постачає газ для підприємств ЖКГ. У підсумку вийде, що підприємства ЖКГ взагалі не зможуть купити в потрібній кількості вугілля і газ, і тоді залишиться сподіватися лише на Божественне проведення і теплу зиму.

    З самого початку було зрозуміло, що порада МВФ підвищити тарифи ЖКГ і розширити кількість осіб, які отримують субсидії, була приречена на провал, як і всі інші поради МВФ для України.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000 Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000
Ласкаво просимо в захоплюючий світ пасивного доходу! Якщо ви шукали спосіб легко заробити гроші, насолоджуючись вільним часом, не шукайте далі. Сьогод...
Натяжные потолки: идеальное решение для вашего дома Натяжные потолки: идеальное решение для вашего дома
Натяжные потолки — это современное и практичное решение для обновления интерьера вашего дома. Они представляют собой полотно, натянутое на металлическ...
Венчур білдер CLUST виводить бренд вітамінів Perla Helsa на ринок Польщі Венчур білдер CLUST виводить бренд вітамінів Perla Helsa на ринок Польщі
Венчур білдер CLUST оголосив про співпрацю з відомим українським брендом вітамінів і дієтичних добавок Perla Helsa та вихід на ринок Польщі. Тестувати...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми