Борги постачальникам послуг вигідніше віддавати за допомогою розстрочки.
Через подорожчання послуг за двома квартирами (одна моя, я прописаний з дружиною, а друга – дочки, але вона за кордоном і не висилає на "комуналку" гроші) допустив великі борги. Чи є санкції, які загрожують боржникам за "комуналку ", і як можна їх уникнути, якщо борг вже є і, на жаль, накопичується?" - Володимир Борисюк, м. Київ.
Відповідає Вадим Хабібуллін, голова Київської обласної колегії адвокатів:
"Якщо у власника житла накопичилися борги за комунальні послуги, йому варто в терміновому порядку вирішувати питання з погашенням. Подорожчання комуналки" відбувається регулярно, що ще більше посилює борги. До того ж постачальник послуг має можливість звернутися до суду, коли вважатиме, що борг по послугах занадто високий і проплати відсутні, і отримати рішення суду за скороченою процедурою щодо стягнення комунальних боргів. Після цього постачальник послуг одержує статус стягувача-кредитора і може звертатися до державної або приватної виконавчої служби для стягнення боргу.
Якщо у вас на той момент не буде можливості заплатити борг, буде вирішуватися питання про заборону виїзду за кордон, а також в автоматичному порядку буде накладено арешт на майно, яке зазначено в реєстрі Мін'юсту (доступ до якого скоро отримають приватні виконавці), як власника. Можливість розпоряджатися майном буде в такому разі неправомірною, і "забарикадуватися" вдома у вас не вийде. Ці структури не будуть вислуховувати, наскільки важко на сьогоднішній день виживати сім'ї боржника, вони будуть виконувати свою роботу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Економіст МВФ озвучив прогноз для Китаю та США
Тому я б порадив вирішувати питання з погашенням боргів за комунальні послуги, знаходячи компроміс з постачальниками. А саме – виплачувати борг хоча б невеликими частинами регулярно, а якщо є можливість – скористатися розстрочкою. Якщо борг у вас вже накопичився, є сенс якраз і почати потроху виплачувати його, поки вам не почали погрожувати судовими позовами. Якщо постачальник послуг вже попереджає вас про майбутні проблеми, це не варто ігнорувати – потрібно показати своє розуміння ситуації і готовність почати платити".